Logitech K840 – mechaniczna klawiatura do użytku biurowego

Logitech K840 – mechaniczna klawiatura do użytku biurowego

O ile klawiatury mechaniczne zazwyczaj są domeną gamingu i e-sportu, Logitech postanowił zaprezentować najnowszy produkt tego typu, który zdaniem firmy będzie idealny do pracy w domu bądź biurze.

Klawiatura K840 wyposażona jest w autorskie przełączniki Logitech Romer-G. Każdy klawisz jest w stanie wytrzymać ponad 70 milionów naciśnięć. Ponadto, klawiatura posiada mechanizm 26-key rollover, czyli przyciśniętych może być jednocześnie 26 klawiszy, a każdy zostanie zarejestrowany przez system czy aktualnie uruchomioną aplikację. Korpus wykonany jest z aluminium, co ma zapewnić schludny wygląd oraz dużą wytrzymałość. K840 pozbawiona jest typowo gamingowych bajerów takich, jak podświetlenia klawiszy diodami LED RGB, czy dedykowanych przełączników do makr. Model ten nie jest jednak całkiem pozbawiony dodatkowych opcji – można na przykład za pomocą oprogramowania Logitech Options przeprogramować funkcje przycisków F1-F12.

Logitech K840 to mechaniczna klawiatura dla niegrających...albo ceniących sobie skromność.

Klawiatura K840 posiada kabel o długości 1,8 m, z mechanizmem odciążenia naprężenia. Powinien on zapobiec zmęczeniu materiału, z którego wykonany jest przewód. Kabel nie posiada złącza przelotowego USB. Według producenta akcesorium idealnie sprawdzi się do pracy w warunkach domowych i biurowych. Dużym atutem urządzenia jest dosyć niska cena, która w Stanach Zjednoczonych wynosi 80 dolarów. Klawiaturę już można zamawiać z amerykańskiego sklepu Logitecha online, a pierwsze egzemplarze powinny być rozesłane wkrótce. Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat ceny oraz dostępności w Europie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Logitech K840 – mechaniczna klawiatura do użytku biurowego

 0