Logitech kupuje firmę Astro Gaming za 85 mln USD

Logitech kupuje firmę Astro Gaming za 85 mln USD

Logitech koncentruje się głównie na pecetowych peryferiach, ale szwajcarski producent zdecydował się na ruch, który pozwolić ma mu mocniej zaistnieć także na rynku konsolowym. Firma postanowiła bowiem kupić Astro Gaming, które tworzy głównie headsety klasy premium pod konsolę.

Logitech przeznaczył na ten zakup 85 mln USD, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, transakcja zostanie zakończona na początku przyszłego tygodnia. Astro Gaming to odłam Astro Studio (to zasłynęło zaprojektowaniem takich kluczowych produktów, jak Zune HD i Xbox 360 od Microsoftu, pierwszy Triax SportsWatch od Nike czy Boxee Box) i producent ten zyskał naprawdę solidną reputację wśród profesjonalnych graczy. Warto wspomnieć, że jego A40 Audio System stał się oficjalnym licencjonowanym headsetem Major League Gaming. W ofercie tej firmy znaleźć można głównie droższe słuchawki w cenie ok. 250 USD, które skierowane są do bardziej wymagających graczy.

Logitech w ostatnim czasie nie szczędzi pieniędzy na zakupy, a najnowszy nabytek pozwoli mu lepiej zaznaczyć swoją obecność na konsolowym rynku

Logitech podkreśla, że inwestycja ta pozwoli mu na przyspieszenie osiągnięcia długoterminowego celu, jakim jest zwiększenie oferty w zakresie gamingowych akcesoriów, a wiceprezes firmy zaznaczył, że przejęcie Astro Gaming stanowić będzie idealnie dopełnienie ich serii produktów Logitech G. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Szwajcarzy nabyli za 50 mln USD firmę Jaybird specjalizującą się w muzycznych słuchawkach, a także markę Saitek (kojarzona głównie ze specjalistycznymi kontrolerami do wszelkiej maści symulatorów) od Mad Catz za 13 mln USD. Wygląda więc na to, że firma ma naprawdę ambitne plany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Logitech kupuje firmę Astro Gaming za 85 mln USD

 0