Logitech prezentuje kamerę internetową z 4K i HDR

Logitech prezentuje kamerę internetową z 4K i HDR

Logitech zaprezentował nową kamerę internetową, która powinna przypaść do gustu streamerom i vlogerom. Model o nazwie Brio obsługuje rozdzielczość 4K oraz tryb HDR.

Logitech Brio to nowa kamera internetowa w ofercie szwajcarskiego producenta akcesoriów komputerowych. Firma zapewnia, że jest to pierwsze urządzenie tego typu, które obsługuje rozdzielczość 4K (4096 x 2160 pikseli) przy 30 klatkach na sekundę. Z tego powodu powinna przypaść do gustu streamerom oraz vlogerom, którzy mogliby dzięki niej na żywo nadawać swoje transmisje przez YouTube lub Twitcha (chociaż Twitch nie obsługuje 4K, w przeciwieństwie do YouTube’a).

Oprócz wysokiej rozdzielczości Logitech Brio obsługuje również tryb HDR na silniku BestLight 3. W teorii ma on zapewniać dobrej jakości obraz niezależnie od warunków oświetleniowych. To da się zweryfikować dopiero w trakcie testów. Jednak obecność HDR z pewnością powinna poprawić jakość obrazu, głównie przy słabym, sztucznym oświetleniu, np. w domu. Logitech Brio wyposażona jest także w czujnik podczerwieni, dzięki któremu można się logować za pomocą Windows Hello oraz 5-krotny zoom cyfrowy, obsługiwany w zakresie od 60 do 95 stopni.

Kamera Logitech Brio ma zadebiutować na rynku europejskim. Sugerowana cena detaliczna to 239 euro. Według aktualnego kursu daje to kwotę ponad 1000 zł, więc można się spodziewać, że w Polsce kamera będzie kosztować nawet około 1200 zł. To bardzo dużo, nawet jak za model z obsługą 4K i HDR.

Logitech Brio

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Logitech prezentuje kamerę internetową z 4K i HDR

 0