Logitech prezentuje klawiaturę mechaniczną TKL z serii G Pro

Logitech prezentuje klawiaturę mechaniczną TKL z serii G Pro

W sierpniu 2016 roku firma Logitech zaprezentowała pierwsze urządzenie – myszkę - z nowej serii dla graczy o nazwie G Pro. Teraz linia produktowa poszerza się o klawiaturę mechaniczną TKL.

TKL oznacza w skrócie tenkeyless, czyli po prostu klawiaturę bez sekcji numerycznej (stąd te dziesięć klawiszy mniej). Logitech zapewnia, że wszystko w klawiaturze powstało przy współpracy zespołu projektowego z profesjonalnymi graczami. Dotyczy to zarówno ergonomicznego kształtu, wymaganej siły nacisku na klawisze, jak i wagi urządzenia. Co więcej, to właśnie zawodowi esportowcy mieli wyrazić zainteresowanie klawiaturą mechaniczną pozbawioną numerków. Dodatkowe klawisze w większości przypadków nie są im potrzebne i tylko zajmują tak potrzebne miejsce na biurku. Poza tym warto zauważyć, że wielu profesjonalnych graczy ustawia klawiatury pod dziwnymi kątami, czasami nawet całkowicie pionowo. Da się to zauważyć między innymi w trakcie transmisji z meczów CS:GO. Dlatego nadmierna długość mocno im przeszkadzała i stąd zainteresowanie modelami TLK.

Logitech wprowadził do swojej oferty nową klawiaturę mechaniczną bez sekcji numerycznej. Miała ona powstać we współpracy z profesjonalnymi graczami.

Logitech G Pro klawiatura mechaniczna

Klawiatura wyposażona jest w autorskie przełączniki Logitech Romer-G. W tym modelu zastosowano wersję wymagającą 45-gramowej siły nacisku. Z kolei czas aktywacji to około 5 ms, według danych producenta. Wszystkie klawisze są podświetlane przy pomocy diod LED RGB, więc możliwe będzie ustawienie własnego koloru iluminacji. Logitech zapewnia, że podświetlana będzie tylko górna część klawiszy i światło nie będzie wydobywać się od spodu. Nad wszystkim ma zarządzać dedykowane oprogramowanie Logitech Gaming Software, w którym możliwe będzie także zaprogramowanie 12 przycisków „F”. Warto jeszcze wspomnieć, że urządzenie wyposażone jest w odłączany kabel USB o długości 1,8 metra. Wymiary klawiatury to 153 x 360 x 34 mm. Waga bez kabla to z kolei 980 gramów. Sugerowana cena detaliczna za Logitech G Pro Mechanical Keyboard to 139,99 dolarów.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Logitech prezentuje klawiaturę mechaniczną TKL z serii G Pro

 0