Logitech wraca do przełączników Cherry MX. Dwie nowe klawiatury

Logitech wraca do przełączników Cherry MX. Dwie nowe klawiatury

Logitech zapowiedział dzisiaj rozszerzenie oferty klawiatur mechanicznych o dwa nowe modele - G610 Orion Brown oraz G610 Orion Red. Obydwie przedstawione konstrukcje korzystają z przełączników Cherry MX, co dla Szwajcarów jest niejako powrotem do tego dostawcy po uprzednim wypuszczeniu kilku klawiatur ze switchami Romer-G, a informacja o dokładnym typie zastosowanych przełączników została zaszyta w nazwie. Jest to zarazem jedyna różnica, jaka dzieli wspomniane modele.

Zarówno G610 Orion Brown jak i G610 Orion Red to pełnowymiarowe klawiatury z nadprogramowymi przyciskami multimedialnymi, które dodatkowo wyposażono w białe podświetlenie LED i możliwość personalizacji funkcji klawiszy F1-F12 za pośrednictwem aplikacji Logitech Gaming Software (LGS). Dokładnie ta sama aplikacja umożliwi jeszcze zmianę intensywności iluminacji oraz jej kompletne wyłączenie. Żadna z klawiatur nie otrzyma podkładki pod nadgarstki ani funkcji tworzenia makr. Zabrakło też znanej z innych produktów Logitecha stacji dokującej Arx Control. Można zatem sądzić, że G610 są trochę uboższymi wariacjami dostępnych na tę chwilę G410 Atlas Spectrum, G810 Orion Spectrum i G910 Orion Spark.

Klawiatury zadebiutują jeszcze w tym miesiącu, a ich cena sugerowana to 139 EU - niezależnie od wybranego typu przełączników.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Logitech wraca do przełączników Cherry MX. Dwie nowe klawiatury

 0