Lootboxy są nielegalne. Nakazano ich usunięcie z FIFA 18, CS:GO i Overwatch

Lootboxy są nielegalne. Nakazano ich usunięcie z FIFA 18, CS:GO i Overwatch

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wielu polityków i ministerstw z wielu krajów przyglądało się problemowi kontrowersyjnych lootboxów, jednakże dotąd większość z nich nie widziało powodu, żeby je delegalizować.

W ubiegłym tygodniu holenderska komisja opublikowała wyniki swoich analiz 4 tytułów: Star Wars: Battlefront II, FIFA 18, CS:GO i Overwatch, twierdząc, że 4 na 10 skrzynek naruszało prawo związane z hazardem. Teraz Belgowie z komisji ds. gier ponownie przemówili, utrzymując, że lootboxy są nielegalne. Holendrzy w swoim raporcie twierdzą, że póki przedmiotów uzyskanych ze skrzynek nie można sprzedać za pieniądze, to nie łamane tu są żadne przepisy hazardowe. Oznacza to, że CS:GO łamie prawo, ale Overwatch już nie, jako że nie ma tam systemu wymiany. Belgijska komisja widzi to wszystko nieco inaczej i według nich aż 3 z 4 przebadanych gier, czyli FIFA 18, Overwatch oraz CS:GO łamie prawo. 

Belgijski minister finansów wezwał deweloperów do usunięcia obecnej formy lootboxów pod karą więzienia 

 Battlefront II wypadło z postępowania, gdyż usunięto możliwość zakupu lootboxów. Są one ciągle dostępne w tej grze, jednak nie można za nie płacić, więc komisja uznała, że gra nie narusza żadnych praw. Jak na ironię to gra, która przestałą być po ostrzałem, była tytułem, który wywołał całe to zamieszanie. Na placu boju pozostały FIFA 18, CS:GO i Overwatch, które zachęcają graczy do wydawania pieniędzy na losowe skrzynki.Komisja uznała, że mamy tu do czynienia z zakamuflowanym hazardem, a belgijski rząd nie chce, żeby tego typu zjawiska były przedstawiane dzieciom. Koen Geens, belgijski minister sprawiedliwości oświadczył, że obecna forma płatnych lootboxów łamie prawo i podpada pod prawo kryminalne. W związku z tym wezwano do usunięcia tych elementów pod karą 800000 euro grzywny, a w skrajnym przypadku deweloper może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia. W przypadku gdy wykryte zostaną przypadki, że z lootboxów korzystają nieletni, kara ta może zostać podwojona.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lootboxy są nielegalne. Nakazano ich usunięcie z FIFA 18, CS:GO i Overwatch

 0