Los Anthem podobno rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu

Los Anthem podobno rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu

Anthem to bez wątpienia jedna z największych porażek ostatnich lat. Gra zadebiutowała dwa lata temu i minęło już 18 miesięcy odkąd BioWare zdecydowało się na przeprojektowanie tej produkcji. Nowa wersja gry, zwana roboczo Anthem 2.0, powstawać ma już więc naprawdę długo, ale wciąż relatywnie niewiele wiemy o zmianach jakie wprowadzi. O ile w ogóle się takowych doczekamy. Jak wynika bowiem z najnowszych doniesień, EA podobno podejmie w przyszłym tygodniu ostateczną decyzję odnośnie tego, czy próbować w ogóle przywracać do życia ten tytuł, czy też może pogrzebać go w takim stanie, w jakim jest obecnie. 

EA podobno podejmie w przyszłym tygodniu ostateczną decyzję odnośnie tego, czy próbować w ogóle przywracać do życia Anthem.

BioWare zapowiada gruntowną przebudowę Anthem. Czy grę da się uratować?

Jak podaje agencja Bloomberg, dyrektorzy EA i BioWare spotykają się w tym tygodniu, aby omówić stan gry Anthem. W zależności od tego spotkania, reboot Anthem może zyskać dodatkowe środki na rozwój, na co prawdopodobnie liczy BioWare. Los gry jest więc niepewny, a EA ma naprawdę twardy orzech do zgryzienia. To wszystko ma być zaś częścią nowego planu rozwoju, który EA wdraża w ramach wszystkich dużych projektów. Co więcej, niedawno do zespołu Dragon Age 4 dołączył Christian Daily z BioWare Austin, który wcześniej pełnił rolę producenta wykonawczego Anthem i następnie utworzył mały zespół, który wprowadzić miał głębokie zmiany do gry. 

Przejście Christiana do nowej załogi pod koniec ubiegłego roku nie nastraja zbyt optymistycznie, jeśli chodzi o los Anthem. Projekt potrzebuje bowiem nowego lidera, choć być może już takowego posiada, ale nie ogłoszono go jeszcze publicznie. W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać los tej produkcji i trzeba przyznać, że nie wygląda to najlepiej. Tym bardziej, że w międzyczasie doczekaliśmy się nowej generacji, a Anthem zostało już praktycznie zapomniane i raczej niewielka garstka zapaleńców czeka na poprawioną wersję 2.0. Oznacza to, że EA może nie chcieć ładować kolejnych funduszy w projekt, który nie ma wielkich szans na komercyjny sukces. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Los Anthem podobno rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu

 0