Ludzie coraz rzadziej wymieniają smartfony. Jaka jest tego przyczyna?

Ludzie coraz rzadziej wymieniają smartfony. Jaka jest tego przyczyna?

Smartfony są produktami, które w ciągu ostatnich lat padły ofiarą wyścigu producentów proponujących coraz mocniejsze konfiguracje, ale czy są one na tyle lepsze by od razu decydować się na uszczuplenie portfela? Z tą gonitwą nie do końca zgadzają się sami klienci bowiem z przeprowadzonego przez Ting Mobile na grupie 3640 osób badania wynika, iż rzadko dokonujemy szybkiej przesiadki. Autorzy ankiety twierdzą, że 2-letni cykl wymiany sprzętu jest wymuszany głównie przez firmy np. dostawców usług komórkowych niż rzeczywistą koniecznością spowodowaną brakami technologicznymi w starszych wersjach. Jaki jest wynik badania? Otóż tylko 30 procent ludzi w ciągu minionych 2 lat wymieniło dotychczasowy smartfon na lepszy. Natomiast 47 procent dokonało tego na przestrzeni 3-5 lat, 10 procent kupiło wspomniane urządzenia w ciągu roku.

Z najnowszego badania wynika, że coraz rzadziej decydujemy się na wymianę dotychczasowych smartfonów.

Ludzie coraz rzadziej wymieniają smartfony. Jaka jest tego przyczyna?

Według Ting Mobile jedną z przyczyn słabnącego rynku telefonów jest właśnie fakt, że użytkownicy coraz rzadziej dokonują update'u, z kolei spora ilość branżowych gigantów wypuszcza co roku kilka serii telefonów. Warto też napisać o częstych przyczynach porzucenia starszego sprzętu na rzecz nowego i tutaj 32 procent osób biorących udział w badaniu stwierdziło, że poprzednia wersja nie działała tak dobrze, jak wcześniej zaś 23 procent powiedziało, że telefon był popsuty. Niespełna 18 procent dokonało zakupu, ponieważ smartfon okazał się przestarzały.

Oczywiście kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie pozostaje również cena. Co ciekawe 42 procent ludzi przeznaczyło na smartfon od 150 do 399 dolarów, a zaledwie 3 procent wydało ponad 1000 dolarów. Tak jak pisaliśmy kolejne generacje rzeczonych urządzeń proponują jedynie ewolucję niż prawdziwą rewolucję, za którą producenci oczekują dość wysokich pieniędzy. Ponadto firmy lubią szybko porzucać wsparcie dla tańszych wersji smartfonów co oznacza brak przesiadki na nowsze buildy Androida co nie podoba się pewnej grupie użytkowników. A wy jak często wymieniacie swoje telefony?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ludzie coraz rzadziej wymieniają smartfony. Jaka jest tego przyczyna?

 0