Ludzie oglądają dziennie pół miliona filmów dla dorosłych w VR

Ludzie oglądają dziennie pół miliona filmów dla dorosłych w VR

Praktycznie każde medium wizualne, czy to fotografia, czy film, zyskały na popularności dzięki popularyzacji tematyki erotycznej. Nie inaczej jest w przypadku Rzeczywistości Wirtualnej. Portal Pornhub pochwalił się właśnie statystykami na temat oglądalności tego typu treści w VR.

Z danych opublikowanych przez Pornhub wynika, że filmiki VR udostępnione na stronie mają przeciętnie ponad 500 tysięcy wyświetleń dziennie. Nie będzie zaskakującym fakt, że mężczyźni są bardziej skłonni do oglądania tego typu treści. Statystyki wykazują, że zawartość erotyczna VR jest konsumowana częściej o 160% przez mężczyzn niż kobiety. Najczęściej korzystającą w tym kontekście z technologii VR grupę reprezentują osoby pomiędzy 25 a 34 rokiem życia. Wśród dziesięciu państw, które najczęściej oglądają filmy dla dorosłych w hełmach Rzeczywistości Wirtualnej, aż 7 z nich jest azjatyckich, z jedynie Norwegią i Izraelem reprezentującymi Europę.

Z przewidywań analityków firmy MarketWatch, wynika, że rynek pornografii VR z rokiem 2025 zacznie generować zyski w wysokości miliarda dolarów

Z mapy infograficznej wynika także, regionami, które odnotowały największy wzrost popularności są między innymi Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania. Filmy erotyczne w VR zadebiutowały na Pornhubie pod koniec marca 2016. Początkowo dostępnych było zaledwie 30 nagrań tego typu, ale w przeciągu roku biblioteka serwisu rozrosła się do 2600 pozycji. Na pewno szybki wzrost popularności dla takiej tematyki uwarunkowany jest jej sprzętowa przystępnością. W końcu filmiki dla dorosłych w VR można oglądać także na smartfonach z Androidem i iOS, czy też Playstation VR. Nie jest konieczne posiadanie drogiej konfiguracji sprzętowej koniecznej do efektywnego korzystania z nietanich w końcu zestawów Oculus Rift czy HTC Vive.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ludzie oglądają dziennie pół miliona filmów dla dorosłych w VR

 0