LumiWatch - smartwatch zmieniający skórę w ekran dotykowy

LumiWatch - smartwatch zmieniający skórę w ekran dotykowy

Naukowcy jednego z prywatnych uniwersytetów badawczych opracowali prototyp smartwatcha, który potrafi zamienić skórę użytkownika w dotykowy panel.

Prototyp smartwatcha, który nazwano LumiWatch został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Carnegie Mellon, prywatnej jednostki badawczej w Pittsburghu. Urządzenie wyróżnia się tym, że potrafi dokonywać projekcji na przedramieniu użytkownika. Póki co nie wydaje się to niczym specjalnym, bo tego typu urządzenia są już nawet w sprzedaży. LumiWatch sprawia jednak, że wyświetlany obraz można przesuwać i dotykać. Inaczej mówiąc, urządzenie umożliwia przekształcenie skóry w panel dotykowy, Zegarek potrafi wyświetlać obraz o powierzchni maksymalnie do 40 cm2, co jest dużo większą powierzchnią niż oferują standardowe wyświetlacze smartwatchy.

Nadchodzi powiew świeżości w smartwatchach?

Naukowcy twierdzą, że skóra jest bardzo atrakcyjną powierzchnią do wykorzystania jako interaktywny wyświetlacz. Pomijając zakłócenia w kolorach i kształcie, wywołane anatomią i nierówną powierzchnią, zespół pracujący nad urządzeniem podkreśla, że skóra oferuje wysoką rozdzielczość i jakość obrazu. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że przedramię oferuje dużo większy obszar wyświetlania niż tradycyjny zegarek. W zegarek wbudowano projektor o jasności 15 lumenów, a całość napędzana jest 4-rdzeniowym procesorem Snapdragon, taktowanym zegarem 1,2 GHz. Urządzenie posiada 768 MB pamięci RAM oraz 4 GB na dane. Zamontowana bateria ma 740 mAh pojemności, urządzenie posiada Wi-Fi oraz Bluetooth i pracuje pod kontrolą Androida 5.1. Projektanci smartwatcha uważają, że uda im się wprowadzić nowość do sprzedaży w cenie, która nie będzie przekraczać 600 dolarów USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LumiWatch - smartwatch zmieniający skórę w ekran dotykowy

 0