MacBook Pro 2021 ma przejść ogromną zmianę. Co zaoferuje sprzęt Apple?

MacBook Pro 2021 ma przejść ogromną zmianę. Co zaoferuje sprzęt Apple?

Analityk Ming-Chi Kuo podzielił się interesującymi informacjami o MacBook Pro 2021, który jego zdaniem przejdzie największą zmianę od pięciu lat. Notebook trafi do sklepów z 14- oraz 16-calowych wyświetlaczami i co ważne dostanie procesory ARM od Apple, a nie Intela. Niewykluczone, że sercem silniejszej konfiguracji zostanie układ Apple M1, jak również zaoferuje więcej złączy i chodzi tutaj nie tylko o USB typu C. Powróci także złącze ładowania MagSafe. Oprócz tego zniknie dotykowy pasek Touch Bar na rzecz fizycznych przycisków. Mówi się, że MacBook Pro 2021 w wielu aspektach zamierza czerpać z innych urządzeń producenta, czego idealnym przykładem mają być krawędzie konstrukcji rodem z iPada Pro 2018. Jeżeli chodzi o porty Kuo nie określa dokładnie, jakie będą oferowane.

MacBook Pro 2021 ma przejść największą od lat zmianę i zaoferować więcej portów.

MacBook Pro 2021 ma przejść ogromną zmianę. Co zaoferuje sprzęt Apple?

Obecne 13-calowe i 16-calowe modele MacBook Pro z najwyższej półki są wyposażone w cztery porty USB-C Thunderbolt 3, po dwa z każdej strony. Wydania sprzed kilku lat oferowały gniazdo kart SD, porty HDMI i USB-A. Jeśli przytoczone informacje okażą się prawdziwe, to Apple najpewniej zaspokoi potrzeby użytkowników MacBooka Pro z 2015 roku, którzy myśleli o przesiadce na nowszy model. Oczekuje się, że MacBook Pro 2021 zadebiutuje w trzecim kwartale bieżącego roku. Obecnie w sprzedaży znajdziemy m.in. MacBooka Pro 13" wyposażonego w wyświetlacz z podświetleniem LED, w technologii IPS o rozdzielczości 2560x1600 pikseli, procesor 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5 1,4 GHz (Turbo Boost do 3,9 GHz) 8. generacji.

Kilka miesięcy temu Apple pokazało MacBooka Pro 2020 z całkowicie nowym SoC o oznaczeniu M1. Układ ten składa się z 8-rdzeniowego procesora, 8-rdzeniowego układu graficznego i 16-rdzeniowego silnika neuronowego. Laptop wizualnie nie uległ zmianom w porównaniu do wcześniejszej wersji i nadal zawiera Touch Bar z Touch ID, Magic Keyboard i Force Touch Trackpad, aczkolwiek na jego pokładzie znajdziemy mikrofon o jakości studyjnej. Maksymalna ilość pamięci RAM wynosi 16 GB ze względu na ograniczenia SoC M1. Ceny urządzenia oscylują na poziomie 6699-7699 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MacBook Pro 2021 ma przejść ogromną zmianę. Co zaoferuje sprzęt Apple?

 0