Macie starsze grafiki od AMD? To w ogóle nie zagracie w Forspoken

Macie starsze grafiki od AMD? To w ogóle nie zagracie w Forspoken

Użytkownicy kart graficznych AMD Polaris, którzy stanowią większość graczy z Radeonami, nie mogą uruchomić Forspoken na swoich komputerach z powodu braku obsługi DirectX 12_1.

AMD wypuściło swoje pierwsze karty graficzne Polaris w 2017 roku i długo bazowało na tej architekturze w swoich produktach. GPU będące sercem modeli Radeon RX 400 i Radeon RX 500 celowały w mainstreamowy segment, obiecując bardzo dobry stosunek wydajności do ceny. 

Użytkownicy kart graficznych AMD Polaris, którzy stanowią większość graczy z Radeonami, nie mogą uruchomić Forspoken na swoich komputerach.

Macie starsze grafiki od AMD? To w ogóle nie zagracie w Forspoken

Wówczas AMD chwaliło się, że ma lepsze sterowniki i zapewnia kompatybilność z DirectX 12 w swoich GPU, ale kilka lat później przychodzi weryfikacja dla Polaris i okazuje się, że karty graficzne nie są w stanie uruchomić Forspoken, tytułu, który wymaga co najmniej obsługi DirectX 12_1. Niestety, karty graficzne nie obsługują tego poziomu funkcji DirectX, a dla porównania GPU NVIDIA Maxwell, które pochodzą z 2014 roku (seria GeForce 900), oferują takie wsparcie.

Oznacza to, że gracze ze starszymi procesorami graficznymi Polaris nie będą w stanie uruchomić Forspoken, choć nawet gdyby było to możliwe, gra i tak działałaby kiepsko, ponieważ ma wysokie wymagania i nawet współczesne karty graficzne mają trudności z płynnością, chyba że wykorzystują jakiejś techniki upsamplingu. Raczej nie jest to duża strata, patrząc po recenzjach, z których wynika, że Forspoken to duże rozczarowanie. 

Możliwe, że programiści mogą załatać grę, aby obsługiwała GPU z niższymi poziomami funkcji DirectX 12, ale na razie właściciele AMD Polaris nie mogą grać w ten tytuł, nawet gdyby chcieli. Tymczasem grafiki Polaris wciąż są jednymi z najpopularniejszych serii AMD, a przynajmniej tak wynika z ankiet Steam.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Macie starsze grafiki od AMD? To w ogóle nie zagracie w Forspoken

 0