Mad Catz RAT Pro X+ – myszka dla graczy za 750 zł

Mad Catz RAT Pro X+ – myszka dla graczy za 750 zł

Firma Mad Catz wprowadza na polski rynek nową myszkę dla graczy. Za model RAT Pro X+ trzeba będzie zapłacić niewyobrażalną wręcz kwotę, która ma oscylować w granicach 750 zł.

Firma Mad Catz słynie z produkcji nieco kosmicznych myszek dla graczy. W ofercie producenta znajduje się kilka modeli z możliwością wymiany elementów obudowy, a nawet zmiany samego sensora. Nie inaczej jest w przypadku RAT Pro X+, która zostaje wprowadzona na polski rynek. To flagowy model marki Mad Catz, więc chociażby z tego powodu należy spodziewać się zastosowania kilku ciekawych rozwiązań. Myszka wyposażona jest w sensor optyczny Pixart PMW3360, który uchodzi w tym momencie za najlepszy na rynku. Pod względem osiągów, pozbawiony jest on praktycznie jakichkolwiek wad. Czujnik nie generuje akceleracji pozytywnej lub negatywnej, rozdzielczości nie są interpolowane, nie ma smoothingu, szumów ani predykcji. To sensor stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, w tym profesjonalnych graczach.

RAT Pro X+ zaskakuje tyleż specyfikacją, co ceną. Precyzyjny sensor PMW3360 i przełączniki Omron robią wrażenie, ale czy uzasadniają aż tak wysoką cenę?

Mad Catz RAT Pro X+

Pod głównymi przyciskami producent zastosował przełączniki marki Omron o imponującej żywotności 50 mln kliknięć. Do tej pory większość myszek dla graczy mogło się pochwalić wytrzymałością na poziomie około 20 mln aktywacji. Do budowy urządzenia zastosowano takie materiały jak: stop magnezu, tytan oraz włókno węglowe, co ma przekładać się na wagę 105 gramów. Mad Catz RAT Pro X+ pozwala na wymianę poszczególnych części. Jedynym stałym elementem jest szkielet. W gryzoniu – jak zapewnia producent - nie tylko można wymieniać części obudowy, ale także sensor, a nawet scrolla, w którym można ustawić między innymi poziom naprężenia oraz prędkość obracania. Oczywiście nie brakuje także podświetlenia RGB, częstotliwości raportowania 1000 Hz oraz dedykowanego oprogramowania. Niestety, za wszystkie te funkcje trzeba będzie zapłacić kosmiczną wręcz cenę 750 zł. 

Mad Catz RAT Pro X+

Mad Catz RAT Pro X+

Mad Catz RAT Pro X+

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mad Catz RAT Pro X+ – myszka dla graczy za 750 zł

 0