Mafia: Definitive Edition opóźniona. Jest pierwszy zwiastun z rozgrywki

Mafia: Definitive Edition opóźniona. Jest pierwszy zwiastun z rozgrywki

Jeśli mieliście nadzieję, że zagracie w Mafia: Definitive Edition jeszcze tego lata, to niestety nie mamy dla Was najlepszych wieści, ponieważ będziecie musieli uzbroić się w nieco więcej cierpliwości. 2K Games zapowiedziało bowiem, że remake kultowej gry z 2002 roku zadebiutuje nieco później niż pierwotnie planowano i zamiast 28 sierpnia ukaże się dopiero 25 września. Opóźnienie nie jest więc bardzo długie, gdyż zaledwie czterotygodniowe, ale o tyle mało fortunne, że tytuł z sezonu ogórkowego, kiedy to zapewne wielu graczy sięgnęłoby po niego choćby z braku alternatyw, zadebiutuje w gorączce jesiennych premier, kiedy to gracze zasypywani są dużymi premierami. Może więc się to odbić na jego sprzedaży, ale jeśli twórcom uda się dowieźć satysfakcjonujący produkt, to nie powinno mieć to dużego znaczenia.    

Remake kultowej gry z 2002 roku zadebiutuje nieco później niż pierwotnie planowano, bo dopiero 25 września.

Przyczyna opóźnienia to oczywiście trwająca pandemia koronawirusa. „Finalizowanie wszystkiego na czas premiery stało się niezwykle utrudnione ze względu na trwającą globalną pandemię COVID-19, a ostatnią rzeczą, jaką chcemy robić, to iść na kompromis w zakresie jakości doświadczenia” - czytamy w oświadczeniu wydanym przez wydawcę 2K Games i producenta Hangar 13. By nieco załagodzić opóźnienie premiery, twórcy udostępnili krótki 15-sekundowy zwiastun z Mafia: Definitive Edition, który zawiera fragmenty z rozgrywki i trzeba przyznać, że wygląda to bardzo dobrze (szczególnie scena w burzy). 22 lipca otrzymać mamy zaś pełnoprawną prezentację gameplayu. Warto podkreślić, że pierwsza Mafia będzie całkowitym remakiem stworzonym od podstaw przez studio Hangar 13. Spodziewać można się tu podobnego odświeżenia jaki Capcom dokonał z Resident Evil 2 i 3. Zmiany obejmować mają nie tylko grafikę (w tym wsparcie dla 4K i HDR), ale również rozgrywkę, warstwę narracyjną i otrzymamy też wiele nowości, jak motocykle czy znajdźki.  

Po blamażu jakim okazały się “Definitive Editions” gier Mafia II I Mafia III, które wydano w maju tego roku, liczymy na to, że Mafia: Definitive Edition przywróci tę kultową już serię na właściwe tory. „Od samego początku ten projekt stanowił dla nas pasję. Wielu deweloperów z naszego zespołu pomogło stworzyć oryginalną Mafię i wszyscy jesteśmy zaangażowani w stworzenie unowocześnionego doświadczenia godnego tego ponadczasowego klasyka. Doceniamy waszą cierpliwość i zrozumienie i chcemy sprawić, by Mafia: Definitive Edition była jak najlepsza dla naszych fanów na całym świecie” - napisało 2K Games i Hangar 13. Czekamy zatem do 22 lipca i prezentacji rozgrywki, która powinna wyjaśnić wątpliwości w temacie jakości tego remake’u.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mafia: Definitive Edition opóźniona. Jest pierwszy zwiastun z rozgrywki

 0