Mafia Trilogy to całkowity remake pierwszej części i remaster drugiej

Mafia Trilogy to całkowity remake pierwszej części i remaster drugiej

W ubiegłym tygodniu 2K wypuściło zwiastun zestawu Mafia Trilogy, ale wtedy wydawca nie chciał zdradzać żadnych szczegółów na temat gier wchodzących w jego skład. Właśnie doczekaliśmy się jednak pełnoprawnej zapowiedzi i trzeba przyznać, że szykuje się tu prawdziwa gratka dla fanów serii. Jak też można było się spodziewać, Mafia Trilogy oferować będzie wszystkie trzy części wchodzące w skład serii, aczkolwiek każdą z nich potraktowano zgoła odmiennie. I tak, oryginalna Mafia z 2002 roku doczeka się całkowitego remake’u, Mafia II z 2010 roku będzie remasterem, a Mafia III z 2016 roku nie doczeka się praktycznie żadnych zmian, ale oferowana będzie w kompletnym zestawie z wszystkimi dodatkami.  

 Mafia Trilogy oferować będzie wszystkie trzy części wchodzące w skład serii, aczkolwiek każdą z nich potraktowano zgoła odmiennie.

Nie da się ukryć, że najbardziej ekscytującym elementem tego zestawu jest zapowiedź remake’u oryginalnej Mafii, która bezsprzecznie uchodzi za najlepszą odsłonę serii. Gra nazywać będzie się Mafia: Definitive Edition i stworzona ma być praktycznie od podstaw na nowym silniku. Co więcej gra otrzyma odświeżony scenariusz, rozgrywkę, cut-scenki i inne elementy, które pozwolą na nowo odpowiedzieć historię kierowcy taksówki, Tommy’ego Angelo, który pnie się po mafijnych szczeblach w Lost Haven. Na ten tytuł przyjdzie nam poczekać do 28 sierpnia, tymczasem obejrzeć możemy jedynie krótki zwiastun (zapewne wkrótce zaprezentowana zostanie rozgrywka).  

Mafia II: Definitive Edition to z kolei remaster, który doczekał się wsparcia dla rozdzielczości 4K oraz wszystkich fabularnych i kosmetycznych DLC jakie otrzymał oryginał. Co więcej, każdy kto posiada już Mafię II na Steam otrzyma upgrade do Definitive Edition całkowicie za darmo. Mafia III: Definitive Edition to praktycznie standardowa Mafia III, tyle tylko, że z przepustką sezonową. Podobnie jak w przypadku drugiej części, tutaj także właściciele „Trójki” otrzymają darmowy upgrade na platformie Steam, ale w tym przypadku na podobne potraktowanie mogą liczyć też gracze na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Mafia Trilogy jest już dostępna w sprzedaży  cenie 249 zł za cały pakiet, ale na chwilę obecną oferuje jedynie dostęp do drugiej i trzeciej części serii. Na remake „Jedynki” trzeba poczekać do końca sierpnia. Można też kupować poszczególne tytuły osobno. Mafia: Definitive Edition w przedsprzedaży wiąże się z wydatkiem 169 zł. Z kolei Mafia II: Definitive Edition i Mafia III: Definitive Edition wyceniono na 124 zł.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mafia Trilogy to całkowity remake pierwszej części i remaster drugiej

 0