Mafia: Trilogy zaprezentowana na pierwszych obrazkach

Mafia: Trilogy zaprezentowana na pierwszych obrazkach

Odświeżona Mafia 2 to był praktycznie pewniak, aczkolwiek raczej mało kto oczekiwał, że 2K Games zaoferuje nam aż trzy części gangsterskiej serii w ramach jednego wydania. Finalnie tak też się stanie, bowiem potwierdzono istnienie Mafii: Trilogy. Mimo iż gry posiadają lepszą oprawę graficzną to rzekomo nie mamy do czynienia ze zwykłym remasterem a pełnoprawnym remakiem, które są całkiem modne wśród deweloperów. Jak wskazuje opis udostępniony na stronie Microsoftu, odtworzony klasyk zaoferuje oryginalną muzykę, a także wiernie odtworzoną i rozszerzoną kampanię fabularną, choć w ostatnim przypadku nie znamy żadnych detali. Za projekt odpowiadają autorzy Mafii 3 ze studia Hangar 13, natomiast dwa pierwsze epizody mają działać na zmodyfikowanym silniku trójki. Warto wspomnieć, że dwójka otrzyma pakiet wszystkich opublikowanych dodatków. Oczywiście konkretne szczegóły projektu poznamy podczas konferencji, która odbędzie się 19 maja.

Mafia: Trilogy ma zawierać trzy odświeżone gry popularnej serii.

Do sieci trafiły również pierwsze obrazki prezentujące odświeżoną Mafię i należy przyznać, że pod względem wizualnym produkcja robi ogromne wrażenie, co zapewne ucieszy fanów oczekujących jedynki w nowych szatach. Niestety nie da się ukryć, że chociaż produkcja z 2002 roku zachowała klimat w połączeniu z wciągającą fabułą to graficznie nie zestarzała się zbyt godnie. Mafia: Trilogy trafi na Steam, Epic Games Store i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One 28 sierpnia jednak nie jest to oficjalnie potwierdzona data pochodząca jedynie ze strony Microsoftu, którą amerykańska firma już wprawdzie usunęła, ale jak wiadomo w internecie nigdy nic nie ginie. Mafia na przestrzeni lat odniosła niebywały sukces i nie dziwi, że wydawca zdecydował o jej odświeżeniu.

Najcieplej wspominana przez fanów Mafia: The City of Lost Heaven opowiada historię Thomasa Angelo taksówkarza, który w wyniku nieoczekiwanego zwrotu wydarzeń wstępuje w szeregi lokalnej mafii. Akcję umieszczono w latach 1930-38 w fikcyjnym mieście Lost Haven a całość prezentowana jest w formie retrospekcji. Druga część to już zupełnie inny bohater i rzeczywistość. Tym razem wskakujemy w buty Vittorio Scalettiego, który w 1945 roku kończy służbę wojskową i wraca z frontu do Empire Bay, by wraz z przyjacielem z dawnych lat rozpocząć życie w nowej dla niego rzeczywistości. Natomiast fabułę Mafii 3 osadzono w roku 1968 w New Bordeaux w Nowym Orleanie a bohaterem jest niejaki Lincoln Clay członek niewielkiej organizacji przestępczej. Warto wspomnieć, że trzeci epizod jest najgorzej ocenianą przez graczy odsłoną serii.

Mafia: Trilogy zaprezentowana na pierwszych obrazkach

Mafia: Trilogy zaprezentowana na pierwszych obrazkach

Mafia: Trilogy zaprezentowana na pierwszych obrazkach

Mafia: Trilogy zaprezentowana na pierwszych obrazkach

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mafia: Trilogy zaprezentowana na pierwszych obrazkach

 0