Maingear i Razer prezentują swój drugi PC - tym razem w kompaktowej formie

Maingear i Razer prezentują swój drugi PC - tym razem w kompaktowej formie

W ubiegłym roku Maingear nawiązało współpracę z Razerem, co zaowocowało stworzeniem komputera, który mógł się pochwalić zaawansowanym chłodzeniem cieczą, mocną specyfikacją i stylową formą. Obie firmy postanowiły kontynuować wspólną pracę i zapowiedziały nowy PC.

R2 to następca ubiegłorocznego R1, który jednak doczekał się radykalnych zmian w stosunku do poprzednika. Nowy model jest o 30% mniejszy, dzięki czemu zamiast standardowego sprzętu typu Tower otrzymujemy niewielki PC w kompaktowej formie (SFF). Twórcy zapewniają jednak, że ten wciąż posiada wystarczającą ilość miejsca na high-endowe podzespoły, a obu firmom przyświecać ma hasło „brak kompromisów”.  Cena urządzenia zaczyna się od 1099 USD za zestaw z procesorem Ryzen i 1199 USD za wariant z układem Intel i platformą Z270. W najtańszych opcjach nie znajdziecie jednak tego wyszukanego zestawu chłodzenia cieczą, który możecie zobaczyć na zdjęciach. Za taką przyjemność dopłacić trzeba 699 USD, a jeśli zamarzy Wam się zielony kolor chłodziwa, który pasował będzie do reszty, to zmuszeni będziecie dołożyć jeszcze 49 USD.

R2 to niewielki komputer przygotowany przez Maingear i Razera, który pochwalić może się atrakcyjną formą i zaawansowanym chłodzeniem, ale zainteresowani muszą przygotować się na spory wydatek

Jeśli zechcecie zaś poszaleć z konfiguracją Super Stock, to cena komputera z Ryzenem zaczyna się w takim przypadku od 4299 USD, a z Intelem na pokładzie od 4399 USD. Takie zestawy oferują chłodzenie cieczą z pompami Laing Vario, zbiornikiem Bitspower, 360 mm radiatorem Copper Core, blokiem CPU EK, chromowanymi rurami i chłodziwem w zielni lub przezroczystym kolorze. Tak czy inaczej, sprzęt jest drogi jak na oferowane podzespoły, ponieważ za 4300 USD otrzymujemy procesor Ryzen 5 1400, tylko 8 GB pamięci RAM (HyperX Fury DDR4-2600), kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1070, 1 TB dysk twardy i 850 W zasilacz. Za taką kwotę spodziewać można się szybszego procesora, dysku SSD i większej ilości RAM-u. Trzeba jednak pamiętać, że dochodzą tu koszty marki i nietypowej formy. Wszystkie szczegóły i konfiguracje możecie sprawdzić pod TYM adresem.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Maingear i Razer prezentują swój drugi PC - tym razem w kompaktowej formie

 0