Majowa aktualizacja Windows 10 może powodować znaczne spadki fps w grach

Majowa aktualizacja Windows 10 może powodować znaczne spadki fps w grach

O aktualizacji systemu Windows 10 z maja 2020 roku napisano już wiele, ale okazuje się, że nowa poprawka generuje coraz to nowsze problemy, które objawiają się ostrzeżeniami ESENT w podglądzie zdarzeń systemu operacyjnego. ESENT jest to biblioteka DLL w systemie Windows, która jest środowiskiem wykonawczym ESE (lub Extensible Storage Engine). Mówiąc najprościej, jest to technika przechowywania danych i część systemu operacyjnego, która pomaga w wyszukiwaniu na pulpicie i indeksowaniu katalogu multimediów. Jak zauważa Windows Latest, problem z ostrzeżeniami "ESENT 642" został zaobserwowany w kilku wątkach na forum pomocy Microsoft Answers.com, a także na forach Reddit i Tenforum. We wszystkich przypadkach użytkownicy skarżą się na mniejszą wydajność, zawieszanie, a także wolniejsze działanie gier.

Wydana w maju aktualizacja Windows 10 przyniosła użytkownikom masę problemów. Póki co, najczęściej polecanym rozwiązaniem na wszystkie bolączki, jest odinstalowanie tej obfitującej w błędy poprawki. 

Wydawać się mogło, że jest to problem sięgający czasów, gdy po raz pierwszy wydano aktualizację z maja 2020 roku, jednak Windows Latest potwierdza, że dopiero teraz znalazł ostrzeżenia we własnych testach. Użytkownicy zgłaszają błędy, a także szarpanie i spadki ilości klatek na sekundę w grach. "Niesamowicie szarpało podczas grania w R6S, przeszedłem ze 150 do 40/50 klatek na sekundę, powodowało to zacinanie się systemu operacyjnego. Właśnie zrestartowałem komputer, co naprawiło problem przynajmniej na tę chwilę" - pisze jeden z forumowiczów Reddita, podczas gdy kolejny narzeka na podobne problemy w Call of Duty: Warzone.

Inni zgłaszają problemy z aplikacją Filmy i TV w systemie Windows 10 i różne awarie, często występujące po wznowieniu działania komputera ze stanu uśpienia i podczas korzystania z przeglądarek internetowych, w tym Firefox i Microsoft Edge. Błędy związane z ESENT występują w wielu miejscach. Wydaje się, że jedynym działającym lekarstwem na ten problem, jest wycofanie się do poprzedniej wersji systemu Windows 10, sprzed majowej aktualizacji. Oczywiście jest to dalekie od idealnego rozwiązania, ale z pewnością jest to lepsze rozwiązanie niż borykanie się z błędami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Majowa aktualizacja Windows 10 może powodować znaczne spadki fps w grach

 0