Manli przedstawia niskoprofilową kartę graficzną NVIDIA GTX 1650

Manli przedstawia niskoprofilową kartę graficzną NVIDIA GTX 1650

Manli przedstawia niskoprofilową kartę graficzną GTX 1650, która jest idealna do mniejszych obudów. Na uwagę zasługuje ulepszona pamięć GDDR6, zamiast standardowej pamięci GDDR5. Karta graficzna wykorzystuje shadery oparte na architekturze Turing NVIDII i jest wspierana przez oprogramowanie GeForce Experience. Ta niskoprofilowa konstrukcja oferuje kilka kluczowych ulepszeń w stosunku do wcześniejszych kart graficznych GTX 1650.  Zmiany obejmują przede wszystkim prędkość pamięci 12 GB/s i przepustowość pamięci 192 GB/s, co jest sporym skokiem w porównaniu do poprzedniej wersji GTX 1650 Manli, wykorzystującej wspomniane GDDR5.

Manli przedstawia niskoprofilową kartę graficzną GTX 1650, która wykorzystuje pamięć GDDR6 zamiast GDDR5.

Jak wynika z testów porównujących obie wersje, ulepszenia pozwalają karcie graficznej na zwiększenie wydajności o około 6%, w porównaniu do poprzedniej generacji z GDDR5. Taktowania karty graficznej są zgodne z prędkościami karty referencyjnej, zarówno dla bazowej częstotliwości zegara, jak i częstotliwości boost, które wynoszą odpowiednio 1410 MHz i 1590 MHz. Podczas gdy zarówno zegar bazowy, jak i boost mogły zostać obniżone (jak to często bywa w konstrukcjach niskoprofilowych), wyższa przepustowość i większa szybkość pamięci sprawiają, że karty te prezentują znacznie wyższą wartość w porównaniu do wersji GTX 1650 GDDR5.

Ulepszenie pamięci do GDDR6 sprawia, że ​​wydajność tej karty jest znacznie lepsza niż poprzedniej w generacji, ale wciąż nie dogania ona GTX 1650 Super. Oznacza to, że dla użytkowników, którzy budują system w niskiej obudowie, niebędącej w stanie pomieścić tradycyjnych rozmiarów karty graficzne, ta karta może być idealnym rozwiązaniem, oferując przywoitą wydajność w 1080p. Niskoprofilowa karta graficzna Manli GTX 1650 jest wyposażona w radiator, która wykorzystuje dwa wentylatory 90 mm. Porty obejmują HDMI, DisplayPort i DVI, co pozwala na podłączenie do trzech monitorów. Maksymalna rozdzielczość, jaką może wysłać ta karta, wynosi 7680 x 4520 przy częstotliwości odświeżania 120 Hz. Niestety, na chwilę obecną nie są znane ceny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Manli przedstawia niskoprofilową kartę graficzną NVIDIA GTX 1650

 0