Manny Pacquiao startuje z własną kryptowalutą

Manny Pacquiao startuje z własną kryptowalutą

Zainteresowanie celebrytów kryptowalutami, a nawet ich promowanie, nie jest niczym nowym, ale wypuszczanie własnej cyfrowej waluty to już inna para kaloszy. Manny Pacquiao, czyli popularny Pacman, to postać, której nie trzeba przedstawiać fanom boksu, ponieważ mamy do czynienia z wielokrotnym mistrzem świata. Ten zdecydował się na dość zaskakujący krok, a mianowicie postanowił zmonetyzować swoją sławę za pośrednictwem własnej kryptowaluty (ściślej rzecz ujmując, tokenu). Pac, bo tak nazywać ma się waluta, pozwolić ma fanom Pacquiao na zakup towarów oraz bezpośrednie rozmowy ze sportowcami i politykami w mediach społecznościowych.

Pac, bo tak nazywać ma się waluta, pozwolić ma fanom Pacquiao na zakup towarów oraz bezpośrednie rozmowy ze sportowcami i politykami w mediach społecznościowych.

Manny Pacquiao startuje z własną kryptowalutą

Kryptowaluta zadebiutować ma na singapurskiej platformie Global Crypto Offering Exchange (GCOX), a wśród jej założycieli znajdują się nie tylko sławny pięściarz, ale również legenda futbolu Michael Owen oraz szejk z Abu Dhabi, Khaled bin Zayed al-Nahyan. Nie da się ukryć, że jest to rzadkość w tej branży, bo dotychczas znane osobistości ograniczały się do promocji takich walut, np. DJ Khaled i Floyd Mayweather, którzy wyrażali swoje wsparcie dla ICO o nazwie Centra Tech (za co zostali nawet ukarani, gdyż robili to nielegalnie). Trudno uznać to jednak za całkowite zaskoczenie, ponieważ zdecentralizowana cyfrowa natura kryptowalut daje dużą niezależność względem konwencjonalnych walut i w tym przypadku sprawia, że ludzie inwestują w swoje ulubione osobowości.

To jednak dopiero początek, ponieważ GCOX stanowić ma dom dla kolejnych kryptowalut od sławnych osób, w tym Owena, Jasona Derulo czy słynnej duńskiej tenisistki polskiego pochodzenia, Caroline Wozniacki. Gwiazdy zakładają, że technologia ta pozwoli im zbudować własne imperium biznesowe, ale biorąc pod uwagę niepewny charakter kryptowalut oraz dużą konkurencję na tym roku (niedługo zadebiutuje także Libra od Facebooka), nie jest to takie pewne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Manny Pacquiao startuje z własną kryptowalutą

 0