Mapy Google zaczynają pokazywać punkty wypożyczania rowerów

Mapy Google zaczynają pokazywać punkty wypożyczania rowerów

Każdy, kto korzystał z wypożyczania miejskich rowerów, zdaje sobie sprawę z tego, jak wygodna jest to opcja do przemieszczania się po miastach, szczególnie po tych najbardziej zakorkowanych. Niemniej jednak, pomimo faktu, że tego typu usługi stają się coraz popularniejsze, czasem trudno jest stwierdzić, gdzie znajduje się najbliższa stacja z dostępnymi rowerami, więc Google postanowiło pomóc nam w tej sytuacji. Amerykański gigant ogłosił właśnie, że Mapy Google w wybranych miastach zaczynają pokazywać nam stacje wypożyczania rowerów, wraz z informacją o tym, ile jednośladów jest w nich dostępnych w obecnej chwili. Funkcja ta pokazywać będzie również liczbę dostępnych wolnych miejsc, co będzie przydatne, gdy już korzystamy z wypożyczonego roweru i chcemy go odstawić.

Mapy Google w wybranych miastach zaczynają pokazywać nam stacje wypożyczania rowerów, wraz z informacją o tym, ile jednośladów jest w nich dostępnych w obecnej chwili.

System Google korzystać będzie z kanału globalnego informacji na temat wypożyczania rowerów, obsługiwanego przez firmę Ito World, zajmującą się przetwarzaniem danych tranzytowych. Funkcja ta przez ostatni rok testowana była w Nowym Jorku, a teraz udostępniania jest w 24 dużych miastach w 16 krajach na całym świecie. Jest to kolejny etap rozwijania Map Google, które niedawno doczekało się opcji wyświetlania w czasie rzeczywistym informacji na temat autobusów czy pociągów, a nawet fotoradarów. Poza tym, na podobnej zasadzie, jak z wypożyczanymi rowerami, działa opcja pokazywania dostępnych stacji ładowania EV.    

Jak na razie stacje wypożyczania rowerów pokazywane są jedynie w jednym polskim mieście i oczywiście jest to Warszawa, ale zakładać można, że funkcja będzie się szybko rozwijać i wkrótce udostępniona zostanie w innych miejscowościach (o czym zapewnia Google), w tym tych nad Wisłą, które oferują swoim mieszkańcom tego typu opcję. Lista wszystkich miast, gdzie udostępniono tę funkcjonalność, prezentuje się następująco: Barcelona, Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung , Londyn, Los Angeles, Lion, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tajpej, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco,, São Paulo, Toronto, Wiedeń, Warszawa i Zurych. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy jedynie wyszukać w Mapach Google systemy wypożyczania rowerów i następnie wyświetlone zostaną pobliskie stacje.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mapy Google zaczynają pokazywać punkty wypożyczania rowerów

 0