Mark Zuckerberg ponownie krytykuje Apple Vision Pro. Quest 3 jest lepszy

Mark Zuckerberg ponownie krytykuje Apple Vision Pro. Quest 3 jest lepszy

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg skrytykował zestaw gogli Apple Vision Pro, stwierdzając, że Quest 3 to produkt znacznie lepszy.

Analityk Benedict Evans stwierdził w poście w Threads, że Apple Vision Pro to "w zasadzie urządzenie, którego poziom Meta chce osiągnąć za 3–5 lat", dodając, że był "naprawdę zaskoczony" stwierdzeniem inżynierów VR Meta, którzy twierdzili, że zestaw jest "w zasadzie taki sam" jak Quest 3. Evans powiedział również, że Apple Vision Pro to urządzenie, które Meta będzie chciała sprzedać za 3–5 lat, podczas gdy Apple będzie chciało sprzedawać swoje urządzenia po tej samej cenie co Quest 3 w tym samym okresie.

To już drugi raz, kiedy Zuckerberg krytykuje pierwszy zestaw Apple do rzeczywistości mieszanej.

Zuckerberg  stwierdził, że Quest 3 jest lepszy od Vision Pro. „Jeśli za 3–5 lat nasze urządzenia będą ważyć tyle samo, co ich urządzenia, będą miały rozmycie ruchu, jakie ma ich urządzenie, brak precyzyjnych danych wejściowych itp., oznacza to, że nastąpi znaczny regres” – powiedział dyrektor generalny Meta, dodając, że Apple musiało pójść na wiele kompromisów, aby zapewnić wyższą rozdzielczość niż Quest 3.

Evans zasugerował później, że wyższa rozdzielczość Vision Pro może pomóc firmie zaoferować coś więcej niż tylko urządzenie do gier, na co Zuckerberg odpowiedział, że trzy z siedmiu najlepszych aplikacji dla Quest 3 – Horizon, VR Chat i Rec Room – to wszystkie aplikacje społecznościowe. Powiedział również, że rozdzielczość Questa była „również całkiem dobra”, dodając, że wyższa rozdzielczość nie powinna odbywać się kosztem ergonomii i rozmycia ruchu.

Zarówno Meta Quest 3, jak i Apple Vision Pro są wyposażone w soczewki typu pancake - Quest 3 ma wyświetlacze LCD o rozdzielczości 2064 x 208 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz, podczas gdy Vision Pro ma rozdzielczość 2160 x 3840 pikseli z łącznie 23 milionami pikseli. Ten ostatni oferuje również śledzenie zarówno dłoni, jak i oczu, podczas gdy zestaw Meta oferuje śledzenie dłoni i kontrolery Touch Plus. Quest 3 i Vision Pro ważą odpowiednio 513 g i do 650 g.  Cena Apple Vision Pro wynosi 3499 dolarów, a Quest 3 kosztuje 499 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mark Zuckerberg ponownie krytykuje Apple Vision Pro. Quest 3 jest lepszy

 0