Mark Zuckerberg w ciągu 2 godzin stracił 3,7 mld dolarów

Mark Zuckerberg w ciągu 2 godzin stracił 3,7 mld dolarów

Facebook ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2016 roku. Pomimo wzrostów, które przekroczyły przewidywania ekspertów, wartość akcji firmy spadła o kilka procent. Z tego powodu, w ciągu zaledwie 2 godzin, Mark Zuckerberg stracił około 3,7 mld dolarów.

Facebook ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2016 roku. Największy serwis społecznościowy świata w ciągu 3 miesięcy zanotował przychód na poziomie 7 mld dolarów. To o 56% więcej niż w trzecim kwartale 2015 roku i o 100 mln więcej niż zakładki eksperci. Wysoki przychód przełożył się na dochód netto wynoszący 2,4 mld dolarów. To o 166% więcej niż rok wcześniej. To szósty kolejny kwartał, w którym Facebook ma lepsze wyniki od przewidywanych.

Jednak rynek nie zareagował z entuzjazmem. W ciągu jednego dnia akcje Facebooka straciły 7% na wartości. To wyniki zapowiedzi firmy, że w 2017 roku zwiększą się wydatki. Ma to być związane przede wszystkim z inwestycjami w wideo. Użytkownicy udostępniają na Facebooku coraz więcej filmów i firma musi dużo inwestować w odpowiednie zaplecze. W raporcie finansowym można także znaleźć informację, że wzrost przychodów w kolejnych kwartałach może nie być już tak dynamiczny.

Spadek wartości Facebooka to także strata dla założyciela serwisu społecznościowego. Mark Zuckerberg w ciągu 2 godzin stracił około 3,7 mld dolarów ze swojego majątku. Pomimo tego wciąż pozostaje piątą najbogatszą osobą na świecie. Aktualnie jego majątek szacowany jest na około 50,6 mld dolarów. Dzięki temu znajduje się tuż za Warrenem Buffetem, a przed Meksykaninem – Carlosem Slim Helu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mark Zuckerberg w ciągu 2 godzin stracił 3,7 mld dolarów

 0