Marka AMD bardziej rozpoznawalna niż Intel. NVIDIA z największym skokiem

Marka AMD bardziej rozpoznawalna niż Intel. NVIDIA z największym skokiem

AMD prześcignęło Intela, jeśli chodzi o rozpoznawalność marki, natomiast NVIDIA odnotowała największy wzrost, jak wynika z raportu Kantar BrandZ „Most Valuable Global Brands” za rok 2024.

Zdaje się, że AMD lepiej radzi sobie w ramach AI w porównaniu z takimi firmami jak Intel, szczególnie w sektorach profesjonalnych. Linia akceleratorów sztucznej inteligencji Instinct firmy cieszyła się ogromną popularnością wśród klientów, szczególnie w zestawieniu z serią Gaudi od Niebieskich po prostu dlatego, że czerwony zespół lepiej spisał się, wykorzystując szum wokół sztucznej inteligencji, jednocześnie zdobywając zaufanie swoich klientów. Poza tym nowe produkty konsumenckie AMD skupiające się na sztucznej inteligencji, takie jak APU Strix Point, spotkały się z dobrym przyjęciem na rynku i na podstawie takich czynników Kantar umieścił AMD nad Intelem, jeśli chodzi o ogólną wartość marki.

AMD prześcignęło Intela, jeśli chodzi o rozpoznawalność marki, natomiast NVIDIA odnotowała największy wzrost.

Raport BrandZ Most Valuable Global Brands autorstwa firmy Kantar przedstawia ranking topowych marek na świecie na podstawie kombinacji czynników, w tym nastrojów klientów i danych finansowych. Jest to również odzwierciedleniem nastrojów konsumentów wobec marki, co pokazuje, jak popularna jest firma w oczach przeciętnego klienta. W raporcie w kategorii Platformy technologii biznesowych i usług ujawniono, że AMD osiągnęło przyzwoitą ocenę, awansując w rankingach i osiągając wartość marki na poziomie 51,86 mln dolarów, co stanowi uznanie wartości firmy, ale nie należy tego mylić z kapitalizacją rynkową.

Wartość marki AMD wzrosła o 53%, natomiast Intela od 2023 roku wzrosła o 23%, co pokazuje, że AMD poczyniło ogromne postępy. Czerwoni zajmują obecnie 41. pozycję, a Intel – 48.

AMD znalazło się w tym roku na liście „Top 10 Risers”, na której znalazła się też NVIDIA, gdyż odnotowała wzrost aż o 178%, a także Instagram i Facebook (te firmy również wykazały dwucyfrowe wzrosty). Pięć najlepszych marek pod względem wartości rynkowej obejmowało Apple, Google, Microsoft, Amazon i McDonald's, a NVIDIA znalazła się na 6. miejscu. NVIDIA odnotowała ogromny wzrost wartości marki, co pokazuje dominującą pozycję firmy w świecie technologii i jest na dobrej drodze do przebicia się w tym roku do pierwszej piątki.

Chociaż raport z pewnością nie odzwierciedla sytuacji rynkowej, pokazuje, że walka pomiędzy AMD a Intelem jest zacięta i na razie wygląda na to, że AMD zdobędzie lekką przewagę. Firma nie tylko poczyniła znaczne postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji, ale ogólnie ma znacznie lepszą pozycję do dalszych wzrostów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marka AMD bardziej rozpoznawalna niż Intel. NVIDIA z największym skokiem

 0