Marvel’s Avengers: A-Day wygląda kapitalnie. Data premiery i zwiastun

Marvel’s Avengers: A-Day wygląda kapitalnie. Data premiery i zwiastun

Filmy bazujące na komiksach Marvela biją w ostatnich latach wszelkie rekordy popularności, szczelnie wypełniając sale kinowe fanami superbohaterskich wyczynów. Nie da się jednak ukryć, że kiedy Crystal Dynamics ujawniło prace nad grą o słynnej ekipie, to entuzjazm wśród graczy był bardzo umiarkowany… i w sumie to trudno się temu dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, jak najczęściej kończyły się takie mariaże. Podczas wczorajszej konferencji Square Enix w ramach targów E3 zobaczyliśmy jednak zapowiedź Marvel’s Avengers: A-Day, które daje nadzieję na naprawdę fenomenalną produkcję i nie mówimy tu wcale o jakimś filmowym zwiastunie, ale materiale stworzonym na silniku gry z elementami rozgrywki. Mówiąc krótko, wygląda na to, że wiosną przyszłego roku trzeba będzie się mocno uwijać, żeby zdążyć ograć wszystkie te świetnie zapowiadające się tytuły.

Zapowiedź Marvel’s Avengers: A-Day, które daje nadzieję na naprawdę fenomenalną produkcję.

Historia bohaterów zaczyna się w Dniu-A, kiedy to przedstawiają światu swoją nową siedzibę w San Francisco oraz helikopter zasilany eksperymentalnym źródłem energii. Niestety w międzyczasie wszystko idzie nie tak i dochodzi do tragedii, o którą Avengersi zostają oskarżeni i w konsekwencji rozwiązani. Pięć lat później sytuacja ulega jednak zmianie, bo na świecie pojawia się zagrożenie, któremu mogą sprostać jedynie najpotężniejsi bohaterowie. Co jednak warto podkreślić, gra nie powstaje na licencji filmowej, co dla niektórych osób będzie pewnie nieco rozczarowujące, więc nie zobaczymy i nie usłyszymy tu słynnych hollywoodzkich gwiazd. Czy to źle? Zdecydowanie nie, bo daje to szansę na opowiedzenie zupełnie nowej historii i wniesienie nieco świeżości do tej mocno eksploatowanej ostatnio marki. Twórcy ujawnili także, że w Marvel’s Avengers: A-Day będzie grą-usługą, ale bez żadnych lootboxów oraz mikrotransakcji pay to win, a wszystkie popremierowe dodatki otrzymamy za darmo.

Poza tym, Crystal Dynamics ujawniło już, że zatrudniło najlepszych aktorów dubbingujących w tej branży, z Nolanem Northem (Iron Man) i Troyem Bakerem (Bruce Banner) na czele, więc zupełnie nie ma powodów do obaw o jakość (obok nich wystąpią również Laura Bailey jako Czarna Wdowa, Jeff Schine jako Kapitan Ameryka i Travis Willingham jako Thor). Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tytuł ogramy samodzielnie albo w sieciowym co-opie dla max 4 osób i poznaliśmy datę premiery produkcji, którą zaplanowano na 15 maja przyszłego roku - gra dostępna będzie na PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia i Windows PC. Deweloper potwierdził też, że podjął się dłuższej współpracy z Marvelem, w efekcie czego w ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się wielu gier z tej stajni, a że za powołanie do życia pierwszej z nich odpowiada doświadczona ekipa Crystal Dynamics (ostatnie Tomb Raidery) wspomagana przez  Eidos Montréal (Deux Ex: Mankind Divided), to jest duża szansa na sukces.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel’s Avengers: A-Day wygląda kapitalnie. Data premiery i zwiastun

 0