Marvel's Avengers błyskawicznie traci graczy, a twórcy obiecują dodatkową zawartość

Marvel's Avengers błyskawicznie traci graczy, a twórcy obiecują dodatkową zawartość

Minął nieco ponad miesiąc od premiery gry Marvel's Avengers, a produkcja Crystal Dynamics już teraz ma ogromne problemy z przyciągnięciem zainteresowanych graczy. Co prawda gra od początku nie radziła sobie najlepiej, co widać między innymi po ocenach na Metacritic, ale chyba nikt nie spodziewał się nadchodzącej katastrofy. Nie pomaga nawet fakt bardzo mocniej marki w postaci najbardziej znanych bohaterów Marvela, którzy dzięki Disneyowi zapełniają kina na całym świecie. Niską popularność można zrozumieć w przypadku gry singleplayer, którą wszyscy zainteresowani już ograli, ale nie w przypadku gry-usługi, która cały czas ma być aktualizowana o nową zawartość. Pomimo tego Crystal Dynamics nie zamierza się poddawać i wciąż zamierza aktualizować tytuł o nową zawartość.

W Marvel's Avengers gra dosłownie garstka graczy. Pomimo tego Crystal Dynamics obiecuje nową zawartość.

Marvel's Avengers

Ile osób gra w tym momencie w Marvel's Avengers? Oszacowanie dokładnej liczby nie jest łatwe, ponieważ nie dysponujemy wszystkimi danymi. Jednak patrząc na wykresy Steama można łatwo dojść do wniosku, że gra Crystal Dynamics nie cieszy się zbyt dużą popularnością. W tym momencie na komputerach uruchamia ją w tym samym czasie od kilkuset do maksymalnie 2-2,5 tys. osób. Dla porównania Wiedźmin 3, który zadebiutował 5 lat temu (!), może pochwalić się w najgorszym przypadku 8 tys. graczy w jednym momencie. A mowa przecież o grze typowo single-player, która nie jest nastawiona na ciągłe dodawanie zawartości i tym samym przyciąganie graczy na długie godziny. To pokazuje, z jakimi problemami muszą zmierzyć się twórcy ze studia Crystal Dynamics.

Scot Amos, szef Crystal Dynamics, w rozmowie z Kotaku obiecał, że do gry wciąż będzie dodawana nowa zawartość, która na nowo przyciągnie graczy na całym świecie. Zapowiedział między innymi zupełnie nową misję o nazwie Tachyon Rifts, nową placówkę, z której mają zaczynać się misje fabularne, a także liczne poprawki i zmiany, które będą dodawane z kolejnymi aktualizacjami. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że w niedalekiej przyszłości Marvel's Avengers zostanie wzbogacone o dwóch bohaterów - Clinta Bartona oraz Kate Bishop, znanych jako męska i żeńska wersja Hawkeye'a. Pierwsze pytanie brzmi - czy to wystarczy, aby przyciągnąć graczy? Po drugie, czy przy takiej bazie użytkowników rozwijanie gry jest w ogóle opłacalne, a nawet jeśli tak, to jak długo? Jednego jestem pewny - na ten moment twórcy mają twardy orzech do zgryzienia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel's Avengers błyskawicznie traci graczy, a twórcy obiecują dodatkową zawartość

 0