Marvel’s Avengers - rozgrywka i nowy zwiastun z mocno wyczekiwanej gry

Marvel’s Avengers - rozgrywka i nowy zwiastun z mocno wyczekiwanej gry

Crystal Dynamics pozwoliło nam bliżej zapoznać się z szykowanym przez siebie Marvel’s Avengers, a to za sprawą pierwszego streamu War Table. Tym samym otrzymaliśmy nowe materiały z rozgrywki oraz zwiastun fabularny, który ujawnia, że naszym głównym celem po tym, jak ponownie złożymy do kupy drużynę „Mścicieli”, będzie nie kto inny jak MODOK (Mental Organism Designed Only for Killing). Postaci tej nie trzeba przedstawiać fanom komiksów z uniwersum Marvela, ale dla osób, które wychowały się na filmach Marvel Cinematic Universe, będzie to zapewne pierwsze spotkanie z tym złoczyńcą. MODOK stara się naprawić szkody, o których wyrządzenie oskarżono Avengersów w trakcie A-Day, kiedy to San Francisco zmieniło się w zainfekowaną, wypełnioną gazem strefę kwarantanny. MODOK był ofiarą tych wydarzeń i chce wyeliminować na dobre wszystkie supermoce, nawet jeśli oznacza to, że zniszczy również siebie. Postać ta wcześniej znana była jako George Tarleton, jeden z założycieli organizacji AIM. Kamala Khan, jedna z głównych bohaterek gry, lepiej znana jako Ms. Marvel, podejrzewa, że korporacja eksperymentuje na Inhumans takich jak ona i postanawia ujawnić prawdę.

Za sprawą pierwszego streamu War Table, otrzymaliśmy nowe materiały z rozgrywki oraz zwiastun fabularny z Marvel’s Avengers.

W trakcie kampanii fabularnej wybierać będziemy misje przypisane konkretnym bohaterom, takim jak Ms. Marvel, które mają na celu zjednoczenie Avengersów. Stream oferował całkiem długi materiał prosto z rozgrywki, z poziomu, w którym to Thor odgrywał pierwsze skrzypce. Z pomocą swojego młota Mjolnira oraz dwóch kumpli mierzy się on z armią AIM składającą się z mechów na pokładzie helicarriera. Nasi bohaterowie mają podstawowe umiejętności, ale będziemy odblokowywać także inne skille i ruchy. Każdy posiada trzy specjalne (lub raczej „heroiczne”) moce określane jako: assault, support i ultimate. Assault dotyczą typowo ofensywnych możliwości naszego herosa, support pozwalają wzmocnić współtowarzyszy, a ultimate mają być potężne, przez co znacząco wpływają na potyczki (dla przykładu Thor może w ten sposób penetrować niezniszczalne tarcze i zadawać potężne obrażenia. Z zaprezentowanych materiałów wynika, że gra posiadać będzie sporo mechanik RPG i możliwość szerokiej personalizacji wyglądu naszej postaci (w tym korzystania ze sprzętu, który zwiększa nasze zdolności lub zapewnia stałe perki). Możliwe jest także ulepszanie naszego helicarriera, co da nam dostęp do nowego sprzętu i misji.        

Pokaz dostarczył nam także więcej szczegółów na temat multiplayera. War Zones to misje, które możemy rozgrywać z nawet trzema innymi graczami lub też samodzielnie z pomocą sztucznej inteligencji. Tutaj współpraca odgrywać ma jeszcze większą rolę i np. kiedy nasz kompan napełni wskaźnik ogłuszenia przeciwnika na maksa, będziemy mogli wyprowadzić potężny drużynowy cios wykańczający. Crystal Dynamics planuje dodawać więcej bohaterów, lokacji i historii i to całkowicie za darmo. Przypominamy, że Marvel’s Avengers zadebiutuje 4 września na PC, Stadia, PS4, i Xbox One. Jeśli zdecydujemy się na zakup gry na konsolę, to otrzymamy darmowy upgrade do wersji na PS5 i Xbox Series X. Produkcja oferować będzie też cross-genową kompatybilność, co oznacza, że grając na Xbox One będziemy mogli łączyć siły ze znajomymi na Xbox Series X.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel’s Avengers - rozgrywka i nowy zwiastun z mocno wyczekiwanej gry

 0