Marvel's Spider-Man 2 notuje świetną sprzedaż. Podano wynik całej serii

Marvel's Spider-Man 2 notuje świetną sprzedaż. Podano wynik całej serii

Od premiery Marvel's Spider-Man 2 na PS5 minęły już cztery miesiące i jak się okazuje gra odniosła ogromny sukces. Tak przynajmniej wynika z oficjalnych danych.

Marvel's Spider-Man 2 trafił wyłącznie na PlayStation 5 w październiku 2023 roku i zdołał zaliczyć bardzo dobrą sprzedaż. W swoim najnowszym kwartalnym raporcie finansowym, oprócz zaktualizowanych statystyk dotyczących sprzedaży PS5, Sony podało dane związane z Marvel's Spider-Man 2. Kontynuacja przygód Petera Parkera i Milesa Moralesa sprzedała się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy na całym świecie, licząc od 20 października do 31 grudnia 2023 r. Zapewne teraz wynik ten jest jeszcze lepszy.

Marvel's Spider-Man 2 od premiery w październiku 2023 r. zaliczył sprzedaż 10 mln egzemplarzy. Cała seria wygenerowała sprzedaż 50 milionów sztuk.

Rezultat wart odnotowania, ponieważ żyjemy w dobie gier usług i produkcji free-to-play, więc nie każdy jest zainteresowany wydaniem na tytuł single player ponad 200 złotych. Mimo wszystko jak pokazuje przykład Spider-Mana, takie propozycje cały czas wzbudzają duże zainteresowanie graczy.

Marvel’s Spider-Man 2 w dniu debiutu sprzedał się w 2,5 milionach egzemplarzy, stając się największą premierą PlayStation Studios w historii, a pod koniec października sprzedaż wzrosła do 5 milionów sztuk. Warto wspomnieć, iż podobno już trwają prace nad portem tytułu na PC.

Jeżeli chodzi o całą serię to Insomniac Games, które za nią odpowiada ogłosiło, że licząc pierwszą oraz drugą część i wszystkie platformy, czyli PlayStation oraz komputery wygenerowała ona sprzedaż na poziomie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. W czerwcu 2022 roku sprzedaż gier z tej serii wyniosła 33 miliony egzemplarzy.

Jeśli chodzi o Marvel's Spider-Man Miles Morales to ostatnie oficjalne dane, które pojawiły się w lipcu 2021 r., wskazywały sprzedaż 6,5 miliona sztuk. Jednak wewnętrzne informacje, które wyciekły w grudniu ubiegłego roku, ujawniły, że do czerwca 2023 r. gra sprzedała się w ponad 14,4 milionach egzemplarzy.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel's Spider-Man 2 notuje świetną sprzedaż. Podano wynik całej serii

 0