Masooma Bhaiwala po latach opuściła szeregi AMD i dołączyła do Intela

Masooma Bhaiwala po latach opuściła szeregi AMD i dołączyła do Intela

Chociaż Intel skupia się na produkcji procesorów, to firma nie zapomina także o układach graficznych. Pierwsze samodzielne GPU mają trafić na rynek dopiero za jakiś czas, ale już teraz Niebiescy zrobili transfer, który może przyczynić się do jeszcze większej poprawy w tym zakresie biznesu. Producent zatrudnił bowiem weterankę AMD Masooma Bhaiwala, która pracowała u konkurenta przez 15 lat zajmując stanowisko dyrektora ds. inżynierii, a potem awansując na wiceprezesa korporacyjnego. W AMD jej nadrzędną rolą było skupienie się na układach do gier w tym chipami dedykowanymi konsolom. Widzimy, że Intel w przyszłości może chcieć na poważnie rywalizować na rynku kart graficznych z NVIDIA i AMD. Według informacji CRN, jak również profilu Bhaiwala na LinkedIn jest ona aktualnie wiceprezesem działu procesorów graficznych SoC w Intelu.

Masooma Bhaiwala po wielu latach opuściła szeregi AMD i dołączyła do Intela.

Masooma Bhaiwala po latach opuściła szeregi AMD i dołączyła do Intela

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Intel przejmuje przedstawiciela AMD. Jakiś czas temu do konkurenta odszedł Rai Koduri pełniący obecnie u Niebieskich role starszego wiceprezesa, głównego architekta i dyrektora generalnego ds. architektury, kart graficznych oraz oprogramowania. Pytanie jednak, czy pierwsze modele GPU Intel Xe spełnią oczekiwania bardziej wymagającej grupy graczy, którzy obecnie najczęściej sięgają po produkty NVIDII i raczej nie myślą o przesiadce? Co ciekawe dwa miesiące temu udało się odpalić prototypową wersję karty Intela, DG1 w warunkach laboratoryjnych, choć o pełnoprawnych testach nie było mowy, ponieważ inżynierowie jedynie uruchomili kartę, która następnie poprawnie wyświetliła obraz. Niby nic, ale zawsze coś.

Niestety o samych kartach Intela wciąż prawie nic nie wiemy. Z pewnością jednak seria Xe ma posiadać rozległą rodzinę pozwalającą technologicznemu gigantowi rywalizować nie tylko w segmencie gamingowym, ale także w kategorii rozwiązań dla profesjonalistów czy klientów poszukujących w miarę przystępnych cenowo propozycji. Oczywiście im więcej konkurencji na rynku tym lepiej z kolei Intel, jeśli niczego nie zepsuje, to ma realne szanse stoczyć wyrównany bój z twórcami GeForce'ów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Masooma Bhaiwala po latach opuściła szeregi AMD i dołączyła do Intela

 0