Mass Effect: Andromeda - ograniczenia wersji próbnej i darmowe mapy

Mass Effect: Andromeda - ograniczenia wersji próbnej i darmowe mapy

Zbliża się Mass Effect: Andromeda - jednej z największych premier tego roku. Twórcy gry ostatnio wypowiadali się na temat wersji próbnej i trybu multiplayer.

Producent gry - Fernando Melo na łamach Twittera wyjawił, że udostępniona za 8 dni, 10-godzinna wersja demonstracyjna w ramach abonamentu EA Access i Origin Access nie pozwoli w nieskrępowaną eksplorację całego świata. Nasz udział w historii dla pojedynczego gracza będzie możliwy, ale jedynie do pewnego momentu - związanego z odwiedzinami jednej z planet. Gdy dotrzemy w tamto miejsce i wypełnimy przewidzianą w tej wersji warstwę fabularną, będziemy mogli jedynie przemierzać inne światy bądź zacząć na nowo. Nie poznamy jednak już dalszych szczegółów historii. Melo ujawnił, że osobiście zajęło mu 6 godzin zanim napotkał się na wspominany fragment gry, przy czym zaznaczył, że nie wykonał on wszystkich możliwych zadań. Z racji "fabuło-centryczności" serii Mass Effect taka decyzja Electronic Arts nie wydaje się być dziwna - wydawcy na pewno nie chcą, by osoby korzystające z wersji wczesnego dostępu "zaspojlowały" zbyt wiele w kwestii przygotowanej przez BioWare intrygi.

Mass Effect Andromeda ukaże się w Europie 23 marca na PS4, Xbox One i PC.

Żadnych ograniczeń nie uświadczymy natomiast w przypadku modułu gry wieloosobowej. Tutaj obowiązuje jedynie 10-godzinny limit wersji próbnej. W kwestii trybu multiplayer, ale już w pełnej wersji, wypowiadał się także Aaryn Flynn z BioWare. Ujawnił on, że wszystkie popremierowe mapy do rozgrywki wieloosobowej będą udostępniane za darmo. Ponadto, Fernando Melo oraz główny projektant Ian Frazier, wyjawili także więcej szczegółów nt. specjalnych misji, które możemy podjąć w trybie dla wielu graczy. Są to poboczne czynności, za których wypełnienie otrzymujemy nagrody, zarówno do użycia w kampanii, jak i module rozgrywki wieloosobowej. Możemy wysłać do nich zrekrutowane postaci sterowane przez komputer w singleplayer, jak również dokonać tego z przyjaciółmi po sieci, przy czym ta druga opcja będzie bardziej opłacalna, z racji zdobycia przedmiotów do użycia w obydwu trybach gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mass Effect: Andromeda - ograniczenia wersji próbnej i darmowe mapy

 0