Mass Effect wraca do żywych? BioWare chce opowiedzieć nowe historie

Mass Effect wraca do żywych? BioWare chce opowiedzieć nowe historie

Trylogia Mass Effect cieszyła się swego czasu sporym zainteresowaniem, a przygody komandora Sheparda i jego ekipy przyciągały przed ekrany monitorów wielu fanów gier wideo. Niestety sytuacja zmieniła się wraz z nadejściem Mass Effect: Andromeda, które w zamyśle Electronic Arts miało dać serii zupełnie nowy początek, między innymi za sprawą charyzmatycznego bohatera - Rydera, jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Mass Effect: Andromeda zostało przez branżę, delikatnie mówiąc, zmiażdżone, a krytyczne opinie graczy obejmowały nie tyle samą fabułę czy wykreowane postaci, ale błędy graficzne związane m.in. z karykaturalnymi animacjami twarzy bohaterów. Pomimo iż bugi ostatecznie wyeliminowano, a obecnie Mass Effect: Andromeda wygląda dobrze, to nie udało się już odzyskać zaufania fanów, przez co marka powędrowała na bliżej nieokreślony czas do szuflady Electronic Arts. Teraz okazuje się jednak, że niegdyś ulubiona kosmiczna saga może powrócić szybciej niż myślimy.

Michael Gamble z BioWare w opublikowanej na Twitterze wypowiedzi stwierdził, że jego studio chce opowiedzieć nowe historie związane z uniwersum Mass Effect, dając tym samym jasny sygnał, że powrót tej kosmicznej sagi jest bliższy niż pierwotnie uważano.

Temat pojawił się za sprawą wypowiedzi jednego z producentów BioWare, Michaela Gamble, który na Twitterze z okazji dorocznego święta N7, zrzeszającego tysiące fanów serii na świecie, przyznał, iż uwielbia stworzoną wspólnie z kolegami ze studia markę, która pozwoliła im w znacznym stopniu rozwinąć swoje umiejętności. Napisał też, że nadal mają do opowiedzenia nowe historie w uniwersum Mass Effecta, zaś przyszłość rysuje się w niezwykle świetlanych barwach. Oliwy do ognia dolała także wypowiedź dyrektora generalnego BioWare, Caseya Hudsona. Stwierdził on, że wchodząc codziennie do studia myśli o tym, jaka będzie kolejna produkcja z cyklu kosmicznej sagi. Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, iż z okazji N7 Day producenci wypuścili po dłuższej przerwie aktualizację do Mass Effect: Andromeda dedykowaną Xbox One X, pozwalającą wykorzystać dodatkową moc urządzenia, m.in. uruchomić tytuł w rozdzielczości 4K.

Oczywiście słowa najważniejszych w BioWare przedstawicieli nie oznaczają, że w ciągu najbliższego roku doczekamy się zapowiedzi nowej odsłony serii, aczkolwiek otwarte mówienie o tym powrocie pozwala przypuszczać, że nastąpi on szybciej niż pierwotnie zakładano. Fakt powrotu dla osób zaznajomionych z branżą również nie powinien stanowić większego zdziwienia, gdyż studio dyskretnie wspominało o tym przy okazji prezentacji gry, nad którą obecnie pracuje, czyli Anthem. Prawdopodobnie kolejna odsłona Mass Effect znajduje się w powijakach, a intensywne prace nad nią ruszą dopiero po skończeniu Anthem. Jednak czy powinniśmy spodziewać się powrotu kosmicznej sagi jeszcze na aktualnej generacji sprzętu? Ciężko na ten moment to określić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mass Effect wraca do żywych? BioWare chce opowiedzieć nowe historie

 0