Masz kartę z 3 GB pamięci VRAM? Już nie pograsz w Halo Infinite

Masz kartę z 3 GB pamięci VRAM? Już nie pograsz w Halo Infinite

Jeśli dotychczas bez problemu graliście w Halo Infinite, ale po ostatniej aktualizacji okazało się, że gra przestała działać, to niestety mamy złe wieści: prawdopodobnie potrzebujecie nowej karty graficznej. Od swojej premiery shooter wymagał grafiki z 4 GB pamięci VRAM, ale mimo wszystko pozwalał na granie na kartach, które nie spełniały tego wymogu – aż do teraz.

Wymagania Halo Infinite w zakresie karty graficznej z co najmniej 4 GB pamięci VRAM widnieją zarówno na stronie sklepu Microsoft, jak i na oficjalnej stronie gry. Na Steamie nie ma wzmianki o ilości potrzebnej pamięci VRAM, ale w minimalnych wymaganiach są wymienione Radeon RX 570 lub GeForce GTX 1050 Ti, a obie grafiki mają 4 GB pamięci. Jednak dotychczas gracze bez problemu mogli uruchomić tytuł 343 Industries, używając kart, które są mocniejsze niż GTX 1050 Ti, ale mają mniej VRAM, takich jak 3 GB wersja GeForce'a GTX 1060, która według użytkowników radziła sobie całkiem dobrze na niższych ustawieniach.

Aktualizacja trzeciego sezonu Echoes Within, która pojawiła się na początku tego miesiąca, jest największą jak dotąd w Halo Infinite i przyniosła nowe mapy, tryby i broń, a także obsługę ray tracingu. Jak donosi VideoCardz, zablokowała także możliwość gry na kartach wyposażonych w 3 GB pamięci VRAM, mimo że w informacjach o łatce nie ma nic o tym ograniczeniu – chociaż, jak wspomnieliśmy, 4 GB pamięci wideo było już minimalnym wymaganiem od samej premiery gry. Po aktualizacji każdy, kto spróbuje uruchomić grę z niekompatybilną kartą, otrzyma poniższy komunikat:

Źródło: Reddit za VideoCardz

Minęło prawie pięć lat, odkąd NVIDIA wypuściła GeForce'a GTX 1050 3 GB, a GeForce GTX 1060 3 GB jest jeszcze starszy, ale obie grafiki wciąż są bardzo popularne wśród uczestników Steama, co widać po wynikach ankiet na tej platformie. Jeśli jednak macie którąś z tych kart, najwyższy czas pomyśleć o aktualizacji, zwłaszcza jeśli jesteście fanami Halo Infinite, ale tego typu ograniczenia zapewne będą zdarzać się coraz częściej także w innych produkcjach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Masz kartę z 3 GB pamięci VRAM? Już nie pograsz w Halo Infinite

 0