MatePad Pro to odpowiedź Huawei na iPada Pro

MatePad Pro to odpowiedź Huawei na iPada Pro

Tablety od dłuższego czasu nie wzbudzają już takiego entuzjazmu jak przed laty, ale wciąż mają oddane grono fanów, z niecierpliwością wyczekujące nowych propozycji, szczególnie z high-endowego segmentu, których ostatnio jest jak na lekarstwo (poza regularnie wypuszczanymi modelami od Apple). Zapewne ucieszy ich nowa zapowiedź ze strony Huawei, ponieważ chiński gigant ujawnił właśnie swój nowy flagowy tablet, który ma wszystkie niezbędne papiery, by powalczyć w tym segmencie z najmocniejszymi rywalami. Ten nazywa się MatePad Pro i rywalizować ma na rynku z takimi produktami, jak iPad Pro czy Samsung Galaxy Tab S6.

Huawei MatePad Pro ma wszystkie niezbędne papiery, by powalczyć w tym segmencie z najmocniejszymi rywalami, takimi jak iPad Pro.

Tablet wyposażony został w 10,8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, co daje propozycje obrazu 16:10. Warto zwrócić uwagę na bardzo cienkie ramki wokół ekranu, które, jak podaje producent, mierzą tylko 4,9 mm grubości, dzięki czemu wyświetlacz stanowi aż 90% frontu urządzenia. Po raz pierwszy w tablecie widzimy także otwór w ekranie na 8 MP przednią kamerkę, coś co Huawei czy Samsung od roku stosują w swoich smartfonach. Z przodu znajdziemy także poczwórny głośnik, który powinien zapewnić solidną jakość dźwięku. Sercem MatePad Pro jest natomiast najmocniejszy autorski układ Huawei, czyli Kirin 990, który w zależności od wersji może być sparowany z 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 128 lub 256 GB na dane. Za czas pracy tabletu odpowiada zaś bateria o pojemności 7250 mAh z opcją bardzo szybkiego ładowania (SuperCharge o mocy 40 W) lub bezprzewodowego ładowania (15 W), a nawet odwrotnego ładowania (7,5 W), które wykorzystać możemy do podładowania innego sprzętu.

MatePad Pro to odpowiedź Huawei na iPada Pro

Sprzęt dostępny jest zarówno w wersji Wi-F, jak i LTE, a w zestawie znajdziemy również rysik M-Pen do bardziej precyzyjnych interakcji i odręcznych notatek oraz rysowania. Nie zabrakło także aparatu tylnego, który w tym przypadku otrzymał 13 MP sensor. Całość waży 460 gramów i mierzy 159 x 245 x 7,2 mm. Tablet działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10 z nakładką EMUI 10, ale podobnie jak inne ostatnie produkty Huawei, nie posiada usług Google Mobile. Huawei oferuje jednak swój tryb multi-screen, który pozwala emulować telefon tej marki na ekranie tabletu w czasie rzeczywistym. MatePad Pro otrzymał również tryb laptopowy, które zapewnia bardziej pecetowy interfejs oraz funkcjonalność wielu okien. Produkt trafi do sprzedaży w Chinach 12 grudnia, a w pierwszym kwartale przyszłego roku Huawei dostarczyć ma nawet wariant 5G. Ceny to 3299 CNY (ok. 1830 zł) za wersję 6,128 Gb Wi-Fi. Za model z LTE z taką konfiguracją pamięci Chińczycy zapłacą 3799 CNY  (ok. 2100 zł), a za topowy wariant z LTE 8/256 GB 4499 CNY (ok. 2500 zł).

MatePad Pro to odpowiedź Huawei na iPada Pro

Pokaż / Dodaj komentarze do: MatePad Pro to odpowiedź Huawei na iPada Pro

 0