Max Payne 1 i 2 Remake z odległą premierą. Gra pozostaje w fazie koncepcyjnej

Max Payne 1 i 2 Remake z odległą premierą. Gra pozostaje w fazie koncepcyjnej

Max Payne wróci za sprawą odświeżonych dwóch pierwszych części, ale niestety na gry musimy poczekać i to kilka lat. Projekt ma bowiem nadal znajdować się w fazie koncepcyjnej. W dodatku Remedy ma jeszcze inne produkcje na głowie.

Max Payne 1 i 2 Remake to tytuły, których oczekiwali fani serii o przygodach upadłego policjanta z Nowego Jorku. Oryginały nie zestarzały się najlepiej, więc takie odświeżenie na nowym silniku graficznym z lepszą mechaniką jest dobrym planem. Wprawdzie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery, ale nie należy oczekiwać, że ów moment nastąpi szybko. Według Remedy projekt jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju, ponieważ większość deweloperów działa przy Alan Wake 2, który jest kluczowym projektem firmy mającym trafić do sprzedaży w 2023 roku, o czym teraz ponownie zapewniono. W rocznym raporcie finansowym za 2022 r. fiński twórca gier wyjaśnił, że na razie jedynie niewielka ekipa skupiła się na projektowaniu rozgrywki Maxa Payne'a.

Na wydanie Maxa Payne'a 1 i 2 Remake poczekamy, bo projekt znajduje się w fazie koncepcynej.

Mając to na uwadze na Max Payne 1 i 2 Remake jeszcze długo poczekamy. Ile dokładnie? Tego nie wiemy, aczkolwiek to projekt niemający obecnie priorytetu dla Remedy, które przygotowuje inne produkcje. Control 2 i dwie inne gry będące w fazie rozwoju, kooperacyjny spin-off Control Codename Condor i darmowa strzelanka dla wielu graczy Codename Vanguard, również znajdują się na etapie weryfikacji koncepcji i nie zostaną wydane w tym roku.

Nowe wersje gier z tytułowym policjantem w roli głównej trafią w formie jednego pakietu na komputery i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Projekt jest finansowany przez Rockstar Games i będzie napędzany technologią silnika Northlight od Remedy. W 2023 r. czeka nas debiut Alana Wake'a 2 i niebawem zapewne deweloperzy zaprezentują fragmenty rozgrywki.

W lutym dyrektor generalny Tero Virtala powiedział, że gra jest już w pełni grywalna. Jeśli chodzi o poprzednie tytuły Remedy, studio ujawniło, że w przeciwieństwie do Alan Wake Remastered, Control odniósł duży sukces, z ponad trzema milionami egzemplarzy sprzedanych na wszystkich platformach od czasu premiery w 2019 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Max Payne 1 i 2 Remake z odległą premierą. Gra pozostaje w fazie koncepcyjnej

 0