MediaPad M5 - nadchodzi nowy high-endowy tablet od Huawei

MediaPad M5 - nadchodzi nowy high-endowy tablet od Huawei

Tablety już od dłuższego czasu są mocno w odwrocie i ich producenci raczej rzadko decydują się na odświeżenie swojej oferty w tym zakresie. Wyjątkiem jest tu jednak Huawei, które stosunkowo regularnie dostarcza nowe modele na rynek.

Ich seria MediaPad cieszy się sporą popularnością, ponieważ charakteryzuje się względnie niską ceną, szczególnie w porównaniu do konkurentów oferujących sprzęt podobnej klasy. Fani tych tabletów powinni ucieszyć się natomiast, że już wkrótce doczekają się nowego modelu o nazwie MediaPad M5. Ten high-endowy tablet pojawił się w przeciekach przed oficjalną zapowiedzią, która spodziewana jest w nieodległej przyszłości, prawdopodobnie w nadchodzących tygodniach. Wnioskując po nazwie, Huawei podobnie jak inni producenci z Chin jest przesądne i przez tetrafobię, czyli strach przed liczbą 4, która wedle wierzeń z Państwa  Środka przynosić ma pecha, pominął tę numerację i z serii MediaPad M3 od razu przeskoczył na MediaPad M5.

Na rynku brakuje ostatnio nowych androidowych tabletów, więc miłośnicy tego typu urządzeń powinni wypatrywać nowego modelu od Huawei

Huawei MediaPad M3 Lite

Nowy tablet, podobnie jak jego poprzednicy, bazować będzie na autorskim procesorze Huawei z rodziny Kirin. W tym konkretnym przypadku spodziewać mamy się układu Kirin 960, czyli 8-rdzeniowej jednostki pracującej z częstotliwością taktowania 2,4 GHz. Wiemy także, że tablet oferować będzie 8,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Całość pracować powinna od razu pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 8.0 Oreo, dzięki czemu sprzęt będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla potencjalnych nabywców. Z doniesień wynika także, że spodziewać mamy się czytnika linii papilarnych oraz wsparcia dla łączności bezprzewodowej LTE (niestety w dość wolnym standardzie Cat. 4). Oczekiwać można, że MediaPad M5 zostanie zaprezentowany w tracie zbliżających się targów CES 2018, ale nie mamy pewności, czy tak się stanie.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: MediaPad M5 - nadchodzi nowy high-endowy tablet od Huawei

 0