MediaTek Dimensity 8200 oficjalnie. Świetny procesor dla mocniejszych średniaków?

MediaTek Dimensity 8200 oficjalnie. Świetny procesor dla mocniejszych średniaków?

MediaTek przedstawił swoje najnowsze dzieło, czyli układ Dimensity 8200. Procesor korzysta z litografii 4 nm, a jego najwydajniejszy rdzeń - Cortex-A78 - pracuje z częstotliwością 3.1 GHz. Ponadto zastosowano technologię HyperEngine 6.0 inteligentnie wykorzystującą zasoby i zwiększającą ilość klatek na sekundę w grach. Pierwsze smartfony wyposażone w Dimensity 8200 mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Czasy, kiedy procesory MediaTeka uważane były za słabe jednostki dla co najwyżej budżetowych telefonów minęły. Obecnie tajwańskie przedsiębiorstwo oferuje autorskie układy mogące rywalizować z rozwiązaniami Samsunga, a nawet Qualcomma. Teraz MediaTek zaprezentował swoją najnowszą jednostkę - Dimensity 8200. Nowy procesor jest produkowany z wykorzystaniem litografii 4 nm oraz wspiera technologię HyperEngine 6.0, która inteligentnie zarządza dostępnymi zasobami oraz poprawia ilość klatek na sekundę w grach. Układ wyposażono w cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A55 pracujące z zegarem 2 GHz oraz trzy jednostki Cortex-A78 o częstotliwości 3 GHz. Wysoką wydajność zapewnia duży, pojedynczy rdzeń Cortex-A78 z taktowaniem 3,1 GHz. Za obliczenia związane z grafiką odpowiada natomiast GPU Mali-G610 MC6.

MediaTek zaprezentował swoją najnowszą jednostkę - Dimensity 8200. Bardzo ciekawą funkcją procesora jest Intelligent Display Sync 2.0, za pomocą której częstotliwość odświeżania ekranu dostosowywana jest do ilości klatek w grze.

Podobnie jak poprzednik, Dimensity 8200 wspiera moduły LPDDR5 o prędkości do 6400 Mb/s oraz pamięć masową w standardzie UFS 3.1. Bardzo ciekawą funkcją jest Intelligent Display Sync 2.0, za pomocą której częstotliwość odświeżania ekranu dostosowywana jest do ilości klatek w grze. Z tego bajeru mogą korzystać smartfony wyposażone właśnie w Dimensity 8200. Chip oferuje także wsparcie dla łączności 5G, Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.3.

MediaTek Dimensity 8200

Urządzenia, na pokładzie których znajdzie się nowy układ MediaTeka będą mogły korzystać z ekranu o maksymalnej rozdzielczości WQHD+ i co najwyżej odświeżaniu 120 Hz lub FHD+ i 180 Hz. Jeśli chodzi o pierwsze smartfony z tytułowym procesorem, te mają pojawić się jeszcze do końca bieżącego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MediaTek Dimensity 8200 oficjalnie. Świetny procesor dla mocniejszych średniaków?

 0