MediaTek po raz pierwszy zaprezentuje Wi-Fi 7 na targach CES 2022

MediaTek po raz pierwszy zaprezentuje Wi-Fi 7 na targach CES 2022

MediaTek potwierdził, że podczas targów CES w styczniu przyszłego roku zademonstruje Wi-Fi 7, stając się jedną z pierwszych firm pracujących nad nowym standardem, choć dla większości konsumentów to Wi-Fi 6 jest wciąż nowością. 

Podczas wydarzenia MediaTek Summit, gdzie zaprezentowano wiele z nadchodzących nowości, jeden ze slajdów wyraźnie wymienia Wi-Fi 7, które ma zwiększyć prędkość 2,4-krotnie względem Wi-Fi 6E wprowadzonym przez IEEE w zeszłym roku. "Będziemy uczestniczyć w technologii Wi-Fi 7" - powiedział wiceprezes ds. marketingu produktów James Chen. "Chcemy być liderami". Chen powiedział, że wyższa prędkość ma zastosowanie przy korzystaniu z tej samej liczby anten, co Wi-Fi 6E. Zwrócił też uwagę, że Wi-Fi 7 lepiej będzie blokować zakłócenia z sąsiednich sieci. 

MediaTek zapowiada zademonstrowanie Wi-Fi 7 już na początku 2022 roku, podczas gdy większość użytkowników wciąż korzysta z Wi-Fi 5, a Wi-Fi 6 to "nowość".

Chociaż MediaTek zamierza zaprezentować Wi-Fi 7, znane również jako 802.11be, w przyszłym roku, IEEE najprawdopodobniej nie ukończy standardów tej technologii do 2024 roku. Według wczesnych zapowiedzi Wi-Fi 7 może przynieść prędkości do 40 gigabitów na sekundę. MediaTek chce być jednym z pierwszych producentów oferujących Wi-Fi 7, ale raczej nie będzie pierwszym. Qualcomm zaczął mówić o Wi-Fi 7 jeszcze w 2019 roku, zanim Wi-Fi 6 było w ogóle dostępne. 

Według CNET, wiceprezes Qualcomm ds. technologii, VK Jones, powiedział, że Wi-Fi 7 może osiągać prędkości szybsze niż łącze przewodowe. Jones powiedział również, że Wi-Fi 7 będzie w stanie korzystać z większej liczby anten niż Wi-Fi 6 i nie będą musiały być połączone w jeden punkt dostępowy. Pomoże to zapewnić Wi-Fi 7 silniejszy sygnał w większych przestrzeniach. Wi-Fi 7 może nawet korzystać jednocześnie z pasm 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MediaTek po raz pierwszy zaprezentuje Wi-Fi 7 na targach CES 2022

 0