MediaTek wprowadza na rynek smartfonowe układy do gier - Helio G25 i G35

MediaTek wprowadza na rynek smartfonowe układy do gier - Helio G25 i G35

Specjalista od przystępnych cenowo układów ze średniej półki - MediaTek - ogłasza wprowadzenie nowych 12 nm układów SoC przeznaczonych do gier mobilnych. Nowe Helio G25 i G35 są wyposażone w ośmiordzeniowe procesory Arm Cortex-A53 o częstotliwości do 2,3 GHz i procesory graficzne IMG PowerVR GE8320 o częstotliwości do 680 MHz, a także dodatkowe technologie, takie jak MediaTek HyperEngine, "zapewniające szybszą, płynniejszą pracę, wyższą wydajność energetyczną oraz doskonałą grafikę". MediaTek zwrócił również uwagę na coraz większe wymagania stawiane smartfonom, takie jak fotografia w wysokiej rozdzielczości.

Helio G25 i G35 to dwa nowe układy SoC, które mają znaleźć się na pokładzie przystępnych cenowo smartfonów gamingowych.

MediaTek opisuje HyperEngine jako część mikroukładu, który zapewnia inteligentne zarządzanie zasobami, zapewniające ciągłą wydajność i płynność w grach, nawet w wymagających sytuacjach. Nie chodzi tylko o procesor, procesor graficzny i optymalizację pamięci. HyperEngine może na przykład wyzwalać współbieżność Wi-Fi i LTE w ciągu milisekund po spadku sygnału Wi-Fi. Ponadto HyperEngine pozwala użytkownikom blokować połączenia podczas gry, aby zapewnić nieprzerwaną rozrywkę. Różnice między chipsetami do gier Helio G25 i G35 ujawniają się najpierw w taktowaniu zegarów, jakie mogą osiągnąć zarówno procesor jak i układ graficzny. W MediaTek Helio G25 rdzenie procesora osiągają maksimum przy 2,0 GHz, natomiast w G35 możliwe jest zwiększenie częstotliwości do 2,3 GHz. Tymczasem procesor graficzny Helio G25 osiąga taktowanie do 650 MHz, ale G35 może osiągnąć 680 MHz. Oba układy SoC obsługują do 6 GB LPDDR4x, wspierane jest też eMMC 5.1.

Obsługa wielu aparatów w Helio G25 i G35 obejmuje także sprzętowy czujnik głębi. Helio G25 może obsługiwać pojedyncze aparaty do 21 MP przy 30 klatkach na sekundę, podczas gdy G35 obsługuje aparaty do 25 MP i funkcje AI, w tym symulowane efekty bokeh. MediaTek ma zintegrowane elektroniczne układy stabilizacji obrazu (EIS) i kompensację migawki (RSC), a także ulepszenia AI i inteligentny album fotograficzny. Układy będą oferować łączność 4G LTE na całym świecie. Co oznacza, że w tym przediale MediaTek nie wprowadza jeszcze 5G. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MediaTek wprowadza na rynek smartfonowe układy do gier - Helio G25 i G35

 0