Medieval Dynasty - polski "symulator średniowiecza" już dostępny w Xbox Game Pass

Medieval Dynasty - polski "symulator średniowiecza" już dostępny w Xbox Game Pass

Medieval Dynasty w wersji na PC trafiło do usługi Xbox Game Pass - poinformowało łódzkie studio Render Cube. Grę, która wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu, od 17 września ubiegłego roku można kupić na Steamie. Gracze przyjęli ją bardzo ciepło. W pierwszym tygodniu od premiery (w ramach early access) trafiła do pierwszej dziesiątki globalnej listy przebojów na platformie. Spośród przeszło 14 tys. recenzji aż 91 proc. z nich jest pozytywne. W ostatnich 30 dniach odsetek ten nieco spadł, ale wciąż jest bardzo wysoki, bo wynosi 87 proc. To pozwala grze cieszyć się oznaczeniem "bardzo pozytywne". Od dzisiaj wczesną wersję Medieval Dynasty mogą testować bez dodatkowych opłat wszyscy abonenci usługi Xbox Game Pass, choć - przynajmniej póki co - wyłącznie w wersji na PC.

Medieval Dynasty - produkcja łódzkiego studia Render Cube - trafiła do usługi Xbox Game Pass w wersji na PC. To póki co wczesna wersja. Premiera końcowego produktu prawdopodobnie w przyszłym roku.

Damian Szymański, prezes Render Cube, powiedział, że choć oczywiście studio od samego początku chciało dotrzeć z Medieval Dynasty do jak największej liczby osób, to przekroczenie 600 tys. sprzedanych kopii na etapie wczesnego dostępu przekroczyło najśmielsze oczekiwania twórców. Grono odbiorców teraz, za sprawą umowy podpisanej z Microsoftem, z pewnością znacząco się powiększy. Szymański zapowiada też, że więcej szczegółów na temat wciąż intensywnie rozwijanej gry poznamy podczas sierpniowych targów Gamescom. Na obecnym etapie Render Cube koncentruje się na wprowadzaniu dodatkowych mechanik, przedmiotów oraz różnego rodzaju usprawnień.

Medieval Dynasty przenosi nas do średniowiecza i pozwala wcielić się w uciekającego przed wojną młodzieńca, który chce zostać panem swojego losu. Przygodę rozpoczynamy bez grosza przy duszy oraz bez szczególnych umiejętności i doświadczenia. Jednak z czasem rozwijamy się, zdobywamy surowce, odkrywamy świat, a w końcu budujemy wioskę, która pewnego dnia - oczywiście jeśli na to zapracujemy - przerodzi się w tętniące życiem miasto. Gra łączy w sobie elementy RPG-a, strategii, symulacji oraz survivalu. Bywa przez graczy nazywana "symulatorem średniowiecza". Do tej pory przetłumaczono ją na 17 języków i udostępniono na około 10 platformach sprzedażowych. Póki co dostępna jest wyłącznie wersja na pecety, ale Render Cube chce też stworzyć wydanie konsolowe, a nawet na gogle VR.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Medieval Dynasty - polski "symulator średniowiecza" już dostępny w Xbox Game Pass

 0