Meizu 16Xs - ciekawy średniak ze wsparciem dla gamingu. Wkrótce w Polsce

Meizu 16Xs - ciekawy średniak ze wsparciem dla gamingu. Wkrótce w Polsce

Meizu ogłosiło swój nowy smartfon - 16Xs. Ten wyposażony został w wyświetlacz AMOLED Full HD+ o przekątnej 6,2”, potrójny aparat oraz redukcję niebieskiego światła o 33%. Silnik obliczeniowy AI OneMind 3.0 wedle zapewnień producenta poprawi gamingowe doświadczenia użytkowników, a szerokokątny aparat poszerzy horyzonty podróżujących instafotografów. Mocno promowaną cechą Meizu 16 Xs jest także brak notcha, który sam w sobie nie musi być niczym złym, gdy używa się smartfona do przeglądania sieci, dzwonienia i pisania, ale wcięcie w ekranie potrafi niebywale irytować, szczególnie podczas oglądania filmów czy grania. Pomimo faktu, że kamerka przednia tradycyjnie znajduje się tu na górnej krawędzi, to jednak smartfon będzie pokryty w 90,29% ekranem, co dobrze pokazuje, jak bardzo udało się tu odchudzić obramowanie. Co więcej, w ekranie znajduje się czytnik linii papilarnych, który pozwoli odblokować telefon w 0,2 sekundy.

Pomimo faktu, że kamerka przednia tradycyjnie znajduje się tu na górnej krawędzi, to jednak smartfon będzie pokryty w 90,29% ekranem.

Meizu 16Xs - ciekawy średniak ze wsparciem dla gamingu. Wkrótce w Polsce

Meizu 16 Xs wyposażony jest w potrójny aparat główny o rozdzielczościach i świetle 48 Mpx f 1.7, 8 Mpx f.2.2 oraz 5 Mpx f 1.9 odpowiadający ogniskowej 13 mm o kącie widzenia 118,8 stopni. Dzięki takiemu zestawowi oraz oprogramowaniu z łatwością można wykonać zarówno zdjęcia portretowe, jaki i panoramy wszelkich zakątków świata. Przedni aparat wyposażony jest w 16 Mpx, technologię HDR+, która pozwala uzyskać efektowne zdjęcia nawet pod światło oraz tryb portretowy i tryb upiększania. Dla każdego, kto spędza dużo czasu wpatrując się w ekran smartfona, Meizu ma dobrą wiadomość. Emisja niebieskiego światła została zmniejszona o 33%, co potwierdza certyfikat VDE. Z myślą o graczach telefon wyposażono także w silnik obliczeniowy AI OneMind 3.0, który przekierowuje moce smartfona do obsługi gier, gdy tylko te zostaną uruchomione. Dzięki temu telefon zapewniać ma lepsze doświadczenia gamingowe. Duża bateria o pojemności 4000 mAh pozwoli długo korzystać z urządzenia, a technologia ładowania mCharge szybko przywrócić 100% zapasu mocy.

Meizu 16Xs to typowy przedstawiciel średniej półki, ponieważ jego sercem został procesor Qualcomm Snapdragon 675, który wspomagany jest w tym przypadku przez 6 G pamięci RAM. Na dane otrzymujemy z kolei 64 GB lub 128 GB (w zależności od wybranej wersji), a nad całością czuwa system operacyjny Android 9 Pie. Cena urządzenia na chińskim rynku to 1688 CNY (ok. 950 zł) za wersję z 64 GB i 1998 CNY (ok. 1115 zł) za model ze 128 GB. Meizu 16Xs z globalną wersją oprogramowania ma być dostępny w Polsce i Europie w trzecim kwartale 2019 r., ale firma Maxcon, która odpowiada za dystrybucję marki Meizu na naszym rynku, nie zdradziła jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za ten telefon.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meizu 16Xs - ciekawy średniak ze wsparciem dla gamingu. Wkrótce w Polsce

 0