Meizu prezentuje nowe flagowe smartfony z 2 ekranami

Meizu prezentuje nowe flagowe smartfony z 2 ekranami

Obecnie wszystkie high-endowe smartfony dostępne na rynku oferują niemal bliźniacze specyfikacje i ich producenci robią co mogą, by w inny sposób wyróżnić swoje produkty na tle konkurentów. Stąd też zakrzywione krawędzie, bezramkowe telefony, wsparcie dla gestów w ramkach czy obsługa dodatkowych akcesoriów - chińskie Meizu ma jednak nowy pomysł, który wprowadziło w serii Pro 7.

Ich nowe smartfony Pro 7 i Pro 7 Plus otrzymały dodatkowy wyświetlacz umieszczony na tylnym panelu, który pozwoli nam na sprawdzanie powiadomień, czasu, kontrolę muzyki czy też robienie selfie tylnym aparatem. Wbrew temu, co sugerowały pierwsze przecieki na temat tych urządzeń, z tyłu znajdziemy nie panel E Ink, a kolorowy AMOLED o przekątnej 1,9 cala i rozdzielczości 536 x 240 pikseli. Ten włączy się automatycznie w momencie, kiedy odwrócimy telefon. Podstawowa wersja urządzenia otrzymała ponadto 5,2-calowy wyświetlacz główny Full HD (Super AMOLED), procesor MediaTek Helio P25, 4 GB pamięci RAM, 64 GB na dane eMMC i baterię o pojemności 3000 mAh. Do sprzedaży trafi też mocniejszy wariant z Helio X30 i 128 GB na dane.

Dodatkowy wyświetlacz w takiej formie wydaje się być naprawdę interesującym rozwiązaniem, które znacząco zwiększy funkcjonalność smartfona, choćby w czasie robienia selfie tylnym aparatem

Pro 7 Plus oferuje z kolei większy, bo 5,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, procesor Helio X30, pojemniejszy akumulator (3500 mAh), 6 GB pamięci RAM i do wyboru 64 GB lub 128 GB pamięci na dane typu UFS 2.1. Poza tym, większy smartfon otrzymał obsługę technologii szybkiego ładowania mCharge 4.0, a mniejszy mCharge 3.0. W obu przypadkach znajdziemy również podwójny aparat tylny z 12 MP sensorami Sony IMX386 oraz 16 MP kamerkę przednią, a słuchawki pracują pod kontrolą systemu Android 7.0 z nakładką Flyme 6. Premiera serii Pro 7 planowana jest 5 sierpnia, a jej cena na rynku chińskim to równowartość 430 USD za Pro 7 i 530 USD za Pro 7 Plus.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meizu prezentuje nowe flagowe smartfony z 2 ekranami

 0