Meizu wycofuje się z rynku smartfonów. Stawia wszystko na AI

Meizu wycofuje się z rynku smartfonów. Stawia wszystko na AI

Meizu Technology wycofuje się z biznesu smartfonów. Firma, której właścicielem jest producent samochodów Geely, stwierdziła, że ​​AI jest przyszłością i zainwestuje „wszystko w sztuczną inteligencję”.

Zgodnie z postem na Weibo zespół FlymeOS zostanie przeorganizowany i będzie pracował nad nowymi urządzeniami końcowymi AI, które będą korzystać z dostępnego na całym świecie modelu LLM (duży model językowy), takiego jak Open AI.

Meizu Technology wycofuje się z biznesu smartfonów. Firma stwierdziła, że ​​AI jest przyszłością i zainwestuje „wszystko w sztuczną inteligencję”.

Meizu położyło już podwaliny pod swoją nową strategię, ogłaszając Flyme Auto – system infotainment dla pojazdów wyprodukowanych przez Geely, w tym Polestar i Lotus, który płynnie łączy się z urządzeniami FlymeOS 10, takimi jak flagowce Meizu 20 i Meizu 21.

Meizu
 

Według Shen Ziyu, prezesa i dyrektora generalnego Xingji Meizu Group, użytkownicy smartfonów coraz dłużej korzystają ze swoich urządzeń – średnio 51 miesięcy, czyli ponad 4 lata. Co więcej, firmy oferują teraz porównywalną wydajność w zakresie płynności, fotografii i funkcji oprogramowania i trudno się przebić z własnymi produktami. Dlatego nie będzie serii Meizu 21 Pro, Meizu 22 i Meizu 23.

Nowy mobilny system operacyjny dostosowany do ery sztucznej inteligencji zostanie wprowadzony na rynek w 2024 r., a pierwszy produkt sprzętowy obsługujący sztuczną inteligencję również zostanie wydany jeszcze w tym roku. Meizu wciąż oferować będzie wsparcie dla smartfonów, w tym dostęp do sklepów offline w Chinach. Nie było mowy o wsparciu dla urządzeń za granicą, ale to raczej nie dziwi, ponieważ firma była nieobecna na rynkach międzynarodowych przez ostatnie kilka lat.

Swego czasu smartfony Meizu były naprawdę popularne i były oficjalnie dystrybuowane w Polsce. Firma uważana była nawet za jednego liderów chińskich producentów smartfonów, ale z czasem jej pozycja zaczęła wyraźnie słabnąć, czego konsekwencją jest ta decyzja. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meizu wycofuje się z rynku smartfonów. Stawia wszystko na AI

 0