"Menu Start znów będzie świetne". Szef Windowsa wkurzony na obecne rozwiązania

"Menu Start znów będzie świetne". Szef Windowsa wkurzony na obecne rozwiązania

Mikhail Parakhin, szef działu Windows, zauważył niedociągnięcia Menu Start i wyraził chęć do pracy nad jego poprawą.

Na platformie X (dawniej Twitter), w odpowiedzi na prośbę o "po prostu naprawienie Menu Start" umożliwiające przewijanie wszystkich aplikacji, Parakhin zgodził się, stwierdzając, że "mnie też to cholernie denerwuje", i obiecał, że "Menu Start znów będzie świetne". Pytanie oczywiście, czy Menu Start kiedykolwiek było takie wspaniałe, ale to już kwestia dyskusyjna. Pasjonaci interfejsów użytkownika z pewnością mieliby wiele do powiedzenia na temat ulepszeń. Z drugiej strony, wielu doświadczonych programistów wspomina z nostalgią starego Menedżera Programów.

Użytkownicy z pewnością bardziej docenią funkcjonalny Start, niż kolejnego asystenta AI wciśniętego na pulpit.

Microsoft wprowadził Menu Start w systemie Windows 95 i osiągnął szczyt popularności prawdopodobnie w systemach Windows XP i Windows 7. Jednak system Windows 8 przyniósł kontrowersje, próbując zastąpić Menu Start pełnoekranowym interfejsem podobnym do Windows Phone. 

Od wprowadzenia systemu Windows 11 Menu Start przesunięte zostało do centalnej części, jednak zmiany w tym elemencie interfejsu nie spotkały się z powszechnym uznaniem ze strony użytkowników. Doprowadziło to do powstania niszowej branży, w której firmy, takie jak Stardock, oferują użytkownikom narzędzia radzące sobie z kontrowersyjnymi decyzjami projektowymi Microsoftu.

Mikhail Parakhin najwyraźniej podziela opinie użytkowników. Wkrótce mają zostać wznowione kompilacje Windows Insider, stanowiące pierwsze wskazówki, czy jego próba poprawy Menu Start w systemie Windows 11 przyniesie rezultaty. Otwartość Parakhina na głosy użytkowników jest czymś świeżym, szczególnie w kontekście poprzednio krytykowanej komunikacji zespołu Windows. Wziął również pod uwagę uwagi dotyczące przełączania aplikacji oraz pozycjonowania paska zadań między Windows 10 a 11.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: "Menu Start znów będzie świetne". Szef Windowsa wkurzony na obecne rozwiązania

 0