Mercedes-Benz wesprze esport jako partner turnieju ESL One w Katowicach

 Mercedes-Benz wesprze esport jako partner turnieju ESL One w Katowicach

Esport to naprawdę prężnie rozwijająca się branża, coraz częściej dołączają do niej największe koncerny z całego świata, a tegoroczny turniej ESL One w Katowicach będzie wspierany przez firmę Mercedes-Benz.

Firma Mercedes-Benz, jak sama mówi, wsłuchuje się w puls nowej generacji i aktywnie wspiera coraz popularniejszy świat esportu. Producent ze Stuttgartu będzie partnerem turnieju ESL One w Katowicach (24-25 lutego 2018 r.) – pierwszego w Polsce turnieju klasy Major w grę wideo Dota 2. To jedna z największych tego rodzaju imprez w Europie, a w jej trakcie po raz pierwszy zostanie pokazana w Polsce nowa Klasa A, która na nowo definiuje pojęcie luksusu w klasie kompaktowych samochodów. Dwucyfrowe wskaźniki wzrostu popularności, wyprzedane miejsca na stadionach całego świata, roczne pule nagród przekraczające 100 milionów euro i niemal 500 milionów godzin streamingu oglądanych co miesiąc – esport cieszy się coraz większym uznaniem i z powodzeniem może być już uznawany za „prawdziwą” dyscyplinę sportową. Z jednej strony to odzwierciedlenie społecznych zmian w postaci postępującej cyfryzacji, z drugiej esport, tak samo jak inne dyscypliny, wymaga od zawodników ogromnej koncentracji, specyficznych umiejętności, zdolności do pracy zespołowej oraz szybkości działania.

Mercedes-Benz wkracza w świat esportu i zostaje partnerem turnieju ESL One w Katowicach!

 Mercedes-Benz wesprze esport jako partner turnieju ESL One w Katowicach

Już w najbliższy weekend, 24-25 lutego 2018 roku, w Katowicach odbędzie się turniej ESL One w wieloosobowej grze strategicznej Dota 2. Drużyny ze światowej czołówki zawalczą o nagrody o łącznej puli 1 mln dolarów, a ich mecze będą śledzić tłumy widzów w katowickim Spodku oraz w sieci, za pośrednictwem streamingu. Równocześnie do turniejowych rozgrywek odbędzie się plebiscyt na najcenniejszego gracza – MVP, wybieranego również głosami publiczności. Zwycięzca otrzyma nowy egzemplarz wybranego kompaktowego Mercedesa. Dla gości imprezy Mercedes-Benz przygotował wiele atrakcji – m.in. możliwość odbycia jazd testowych najnowszymi modelami oraz konkursy z nagrodami, w których będzie można wygrać zdalnie sterowane, miniaturowe Gelendy (takie same modele otrzyma każdy z uczestników turnieju). Podczas turnieju ESL One w Katowicach po raz pierwszy w Polsce zadebiutuje też najnowsza Klasa A – większa i dojrzalsza od poprzedniczki, a jednocześnie tak samo dynamiczna i młodzieńcza jak dotąd. Trzecia generacja przebojowego kompaktu z gwiazdą wyróżnia się m.in. jeszcze bardziej funkcjonalnym nadwoziem, zupełnie nowym systemem multimedialnym MBUX ze sztuczną inteligencją czy nowymi, wydajnymi silnikami.

Jeszcze kilka lat temu nikt z nas nie pomyślałby, że gaming zostanie tak spopularyzowany i wspierać go zechcą największe i najbardziej znaczące firmy na świecie. Dla graczy są to niesamowite wiadomości — jeżeli taki trend się utrzyma, nieuniknionym będzie masa niesamowitych turniejów z wieloma nagrodami nie tylko dla profesjonalnych esportowców, ale także dla publiczności. Taki stan rzeczy zadziała jak kula śnieżna i z roku na rok do grona fanatyków elektronicznych sportów będą dołączać setki tysięcy osób. Kto wie, może za kilka lat jakiś kraj ogłosi rozgrywki w przykładowo Counter-Strike jako sport narodowy? Pozostało nam czekać i cieszyć się, że nawet tak wielkie firmy, jak Mercedes-Benz, doceniają środowisko graczy i widzą w nim potencjał na rozwój.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mercedes-Benz wesprze esport jako partner turnieju ESL One w Katowicach

 0