Mercusys Halo H80X – domowy system mesh z Wi-Fi 6

Mercusys Halo H80X – domowy system mesh z Wi-Fi 6

Mercusys Halo H80X to nowy domowy system mesh z Wi-Fi 6, który debiutuje w sklepach. Jest sprzedawany w pakiecie z dwiema lub trzema jednostkami i zapewni wsparcie dla domów jednorodzinnych oraz mieszkań.

Sprzęt Mercusys z serii Halo działa w technologii Mercusys Mesh umożliwiającej utworzenie jednolitego systemu sieci bezprzewodowej z dostępem do Wi-Fi 6. System można rozbudować o kolejne jednostki tej marki. Halo H80X pozwala na utworzenie sieci WiFi o tej samej nazwie z tym samym hasłem. Wszystkie urządzenia klienckie (telefony, laptopy, tablety) automatycznie przełączają się między jednostkami systemu tak, aby zawsze korzystać z Halo oferującego najlepszy sygnał i parametry połączenia. Mercusys Halo H80X obsługuje połączenia o sumarycznych prędkościach do 3 Gb/s (do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Nowy system mesh wspiera ponadto technologię MU-MIMO, która umożliwia jednoczesną komunikację z kilkoma urządzeniami klienckimi.

Mercusys Halo H80X to nowy domowy system mesh z Wi-Fi 6, który debiutuje w sklepach. Jest sprzedawany w pakiecie z dwiema lub trzema jednostkami i zapewni wsparcie dla domów jednorodzinnych oraz mieszkań.

System mesh Mercusys Halo H80X

Z kolei technologia Beamforming wspiera zasięg i stabilność połączeń WiFi poprzez kierunkowanie wiązki sygnału w stronę podłączonych urządzeń. Dzięki modulacji 1024-QAM osiągane prędkości mogą być o 25% wyższe niż przy użyciu 256-QAM. Natomiast mechanizm kolorowania BSS sprawia, że Halo H80X oznacza ramki swojej sieci. Funkcja Smart Connect  łączy ze sobą pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz poprzez wspólną nazwę SSID, a Wi-Fi 6 wykorzystuje kanały o szerokości 160 MHz.

Halo H80X stosuje 4 razy dłuższy symbol OFDM, dzięki czemu zapewnia większy zasięg sieci i prędkości szybsze aż o 11%. W każdą jednostkę Halo wbudowano trzy gigabitowe porty Ethernet czy wyposażono w narzędzie ochrony rodzicielskiej pozwalającego sprawdzać aktywność dzieci w Internecie.

Co ciekawe, jeśli na jednej z jednostek Halo wystąpi błąd, system automatycznie przekieruje dane do innego urządzenia, aby nie dopuścić do utraty sygnału i przerwy w dostępie do sieci. Zestaw zawierający dwie jednostki Halo H80X kosztuje ok. 620 złotych, a cena kompletu trzech jednostek to ok. 880zł. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia marki Mercusys, również te objęte są trzyletnią gwarancją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mercusys Halo H80X – domowy system mesh z Wi-Fi 6

 0