Mercusys Halo S12 – przystępny cenowo system Wi-Fi Mesh

Mercusys Halo S12 – przystępny cenowo system Wi-Fi Mesh

Mercusys Halo S12 to system Wi-Fi Mesh, który sprawdzi się w dużych mieszkaniach czy domach jednorodzinnych, gdzie występują problemy z utrzymaniem stabilnego sygnału bezprzewodowej sieci. Według producenta wystarczy zestaw dwóch jednostek Halo S12, żeby pokryć zasięgiem Wi-Fi lokal o powierzchni do 260m2, a w razie potrzeby całość da się w prosty sposób rozbudować o kolejnych reprezentantów z serii Halo. Co ważne, Halo S12 pozwala stworzyć jednolitą sieć Wi-Fi z tą samą nazwą i hasłem, natomiast technologia Mercusys Mesh gwarantuje stały dostęp do szybkich oraz stabilnych połączeń Wi-Fi także podczas przemieszczania się po domu. Wszystkie urządzenia takie jak smartfony, laptopy czy tablety automatycznie przełączają się między jednostkami systemu, aby zawsze korzystać z najlepszego połączenia. Dzięki zastosowaniu technologii 802.11ac można bez problemu cieszyć się jednocześnie streamingiem wideo w rozdzielczości 4K, graniem online czy korzystaniem z wideo komunikatorów. Nowy Mesh uzyskuje prędkości do 867 Mb/s w paśmie 5 Ghz i do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

Mercusys Halo S12 to system Wi-Fi Mesh, który sprawdzi się w dużych mieszkaniach czy domach jednorodzinnych, gdzie występują problemy z utrzymaniem stabilnego sygnału bezprzewodowej sieci.

Mercusys Halo S12 – przystępny cenowo system Wi-Fi Mesh

Ponadto wspiera on też rozwiązanie MU-MIMO zapewniające równoczesne przesyłanie danych do wielu urządzeń zwiększając zarazem wydajność sieci. Z kolei zasięg oraz stabilność połączeń Wi-Fi wspiera technologia Beamforming. Do podłączenia sprzętów niewyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową służą, wbudowane w każdą jednostkę Halo S12, dwa porty Ethernet. Konfiguracja sprzętu zajmuje kilka minut zaś za sprawą intuicyjnemu panelowi instalacja oraz zarządzanie Meshem nie sprawią kłopotów także mało doświadczonym użytkownikom. Mesh Mercusys Halo S12 posiada funkcję ochrony rodzicielskiej, która pozwala na monitorowanie czasu spędzonego w sieci przez dzieci oraz kontrolowanie przeglądanych przez nie treści. Zestaw Halo S12 zawierający dwie jednostki Halo kosztuje 180 złotych. Więcej informacji na temat opisywanego systemu dostępnych jest na tej stronie. Wszystkie urządzenia marki Mercusys objęte są dwuletnią gwarancją.

Z innych propozycji Mercusys warto wymienić również dwupasmową, bezprzewodową kartę sieciową USB dużego zasięgu MU6H. Sprawdzi się ona w pracy zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach, pozwalając na modernizację PC poprzez doposażenie go w szybki moduł Wi-Fi w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5). Mercusys MU6H oferuje prędkości do 443 Mb/s w mniej zatłoczonym paśmie 5 GHz co sprawdza się np. podczas streamingu wideo Full HD czy oglądania materiałów wideo w wysokiej jakości. Natomiast obsługa pasma 2.4 Ghz o prędkościach do 200 Mb/s. Karta pozostaje kompatybilna z systemami Windows 10/8.1/8/7/XP. Sprzęt objęto dwuletnią gwarancją, zaś jego cena to około 40 złotych. Więcej szczegółów znajdziemy tutaj.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mercusys Halo S12 – przystępny cenowo system Wi-Fi Mesh

 0