Mercusys MR50G - nowy bezprzewodowy router w technologii MU-MIMO AC1900

Mercusys MR50G - nowy bezprzewodowy router w technologii MU-MIMO AC1900

Mercusys MR50G pracuje w standardzie 802.11ac, oferując łączną przepustowość do 1900 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 1300 Mb/s w paśmie 5 Ghz oraz do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Poprzez połączenie w paśmie 2,4 GHz użytkownicy mogą swobodnie korzystać z poczty elektronicznej czy przeglądarek internetowych, w tym samym czasie pozostawiając pasmo 5 GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. gier online czy oglądania filmów i ulubionych seriali w jakości 4K. Dobry zasięg, jak również stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu gwarantuje sześć anten o mocy 5dBi, które wspierane są technologią kształtowania wiązki (Beamforming). Pozwala ona zlokalizować urządzenia łączące się z routerem, jednocześnie zwiększając siłę sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając dzięki temu wyższą wydajność oraz stabilność połączeń.

Mercusys MR50G pracuje w standardzie 802.11ac, oferując łączną przepustowość do 1900 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 1300 Mb/s w paśmie 5 Ghz oraz do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz).

Mercusys MR50G - nowy bezprzewodowy router w technologii MU-MIMO AC1900

Co ważne, wykorzystując technologię Smart Connect, router automatycznie wybiera dla każdego połączonego z siecią sprzętu mniej obciążone w danym momencie pasmo Wi-Fi. Skuteczność tych połączeń została dodatkowo zoptymalizowana poprzez zastosowanie technologii MU-MIMO 3x3, w efekcie router jest w stanie komunikować się z trzema urządzeniami klienckimi jednocześnie, co znacznie poprawia ogólną wydajność oraz przepustowość sieci. Mercusys MR50G ma ponadto gigabitowy port WAN oraz dwa gigabitowe porty LAN gwarantujące także szybkie połączenia przewodowe. Sprzęt obsługuje IPTV oraz ma możliwość zmiany domyślnej konfiguracji. Dzięki temu po zresetowaniu urządzenie zachowuje najważniejsze z punktu widzenia operatora internetu ustawienia.

Z kolei funkcja kontroli rodzicielskiej zablokuje wszystkie treści niestosowne dla młodszych użytkowników sieci, umożliwiając przy okazji ustawienie limitów dostępu. MR50G pozwala także na utworzenie w łatwy sposób dodatkowej sieci bezprzewodowej dla gości, zapewniając bezpieczeństwo prywatnych danych użytkownika. Konfiguracja routera oraz dostosowanie ustawień do własnych potrzeb są – podobnie jak w przypadku innych urządzeń marki Mercusys - banalnie proste. Można tego dokonać przez przeglądarkę internetową. Router MR50G kosztuje 160 złotych, zaś urządzenie objęto dwuletnią gwarancją producenta. Więcej informacji na temat routera dostępnych jest na tej stronie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mercusys MR50G - nowy bezprzewodowy router w technologii MU-MIMO AC1900

 0