Mercusys - tańsza marka TP-Link wchodzi na polski rynek

Mercusys - tańsza marka TP-Link wchodzi na polski rynek

TP-Link to producent kojarzony raczej z niedrogimi urządzeniami sieciowymi, ale postanowił on rozszerzyć swoją działalność o nową budżetową markę debiutującą na polskim rynku. Mowa tu o Mercusys, które oferuje sześć urządzeń dla użytkowników domowych. Choć tego typu sytuacja może na pierwszy rzut oka wydawać się dość absurdalna (marka kojarzona z tanimi produktami tworzy jeszcze tańszą podmarkę), to warto wskazać, że tego typu zagrania bardzo dobrze spisują się na rynku smartfonów, np. w postaci Xiaomi i jego Redmi czy też niegdyś Huawei (to ma już dziś aspiracje do marki premium) wraz z Honorem. Co więcej, stworzona przez TP-Link marka Mercusys obecna jest na chińskim rynku już od 2001 roku i w ciągu kilkunastu lat stała się drugą co do wielkości marką urządzeń sieciowych w Chinach, plasując się tuż za liderem rynku, czyli firmą matką.

Mercusys zdecydował się rozpocząć działalność sprzedażową na 45 rynkach zagranicznych, w tym także w Polsce.

 

Mercusys - tańsza marka TP-Link wchodzi na polski rynek

Mercusys zdecydował się rozpocząć działalność sprzedażową na 45 rynkach zagranicznych, w tym także w Polsce. Zdaniem włodarzy marki, klienci na Zachodzie potrzebują dobrej jakości, tanich i niezawodnych urządzeń. Bazując na doświadczeniach TP-Link, nowy podmiot na naszym rynku gwarantować ma właśnie świetny stosunek jakości do ceny, co także zdaje się nasuwać skojarzenia ze smartfonami Redmi. Jako pierwsze do sprzedaży w Polsce trafią: routery WiFi  Mercusys AC12G i Mercusys MW305R, przełączniki typu desktop Mercusys MS105 (pięcioportowy) oraz Mercusys S108 (ośmioportowy), wzmacniacz sygnału WiFi Mercusys MW 300RE, a także karta sieciowa Mercusys MW300UM.

Urządzeniem zasługującym na szczególną uwagę jest tani i wydajny router domowy Mercusys AC12G, pracujący w standardzie 802.11ac. Użytkownicy dostają do dyspozycji 1167Mb/s przepustowości w dwóch pasmach: 867Mb/s w paśmie 5Ghz oraz 300Mb/s w paśmie 2.4Ghz. Atutem routera jest obsługa technologii 2x2 MIMO, zwiększająca wydajność komunikacji pomiędzy urządzeniami. Router może udostępniać stabilne połączenie bezprzewodowe nawet 60 urządzeniom, takim jak telefony, tablety i urządzenia smart home, jednocześnie. Za połączenia kablowe odpowiada 4-portowy, gigabitowy przełącznik (3 porty LAN i 1 port WAN). Dzięki funkcjom IGMP Proxy/Snooping, Bridge oraz technologii Tag VLAN router umożliwia obsługę IPTV. To wszystko otrzymujemy w naprawdę niewygórowanej cenie ok. 135 zł.

Mercusys - tańsza marka TP-Link wchodzi na polski rynek

Druga propozycja od Mercusys to kompaktowych rozmiarów router do zastosowań domowych - MW305R pracujący w standardzie 802.11n z prędkością do 300Mb/s. Wyposażono go w trzyportowy przełącznik, dzięki któremu dostęp do sieci mają także urządzenia nieposiadające karty sieciowej WiFi (np. komputery stacjonarne, telewizory, konsole itp.). W tym przypadku cena to ok. 55 zł. Osobom, które mają problem z dystrybucją sygnału w swoim domu lub biurze, z pewnością może przydać się budżetowy wzmacniacz sygnału MW300RE, pracujący w standardzie 802.11n z prędkością do 300Mb/s. Łącząc się z routerem urządzenie wzmacnia odbierany sygnał i doprowadza go do miejsc, w których korzystanie z sieci wcześniej nie było możliwe. Urządzenie, według producenta, znacznie redukuje zakłócenia, posiada sygnalizator siły sygnału oraz przycisk WPS, dzięki któremu nawiązanie połączenia z routerem odbywa się jednym kliknięciem. Tutaj także musimy liczyć się z kosztem rzędu 55 zł.

Mercusys - tańsza marka TP-Link wchodzi na polski rynek

Ofertę urządzeń WiFi Mercusys uzupełnia karta sieciowa USB MW300UM, pracująca w standardzie 802.11n z prędkością do 300Mb/s. Ta tania, ale niezawodna karta, oferuje możliwość pracy także jako access point. Posiada też przycisk szybkiego uruchamiania zabezpieczeń sieci bezprzewodowej WPS. Wykorzystanie portu USB i mały rozmiar sprawiają, że jest to praktyczny wybór w przypadku podróży, a cena to tylko 18 zł. W portfolio marki znajdziemy także przełączniki Fast Ethernet Mercusys MS105 i MS108 umożliwiające szybką rozbudowę domowej sieci przewodowej. Dzięki nim możemy podłączyć do niej  (odpowiednio)  5 lub 8 urządzeń, np. komputer, telewizor, drukarkę, konsolę, kamerę IP itp. Ich instalacja jest niezwykle prosta, a wymiary kompaktowe. Przełączniki MS105 i  MS108  wyceniono na odpowiednio ok. 35 zł i 45 zł. Wszystkie urządzenia marki Mercusys objęte są dwuletnią gwarancją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mercusys - tańsza marka TP-Link wchodzi na polski rynek

 0