Meta i LG szykują odpowiedź na Apple Vision Pro 

Meta i LG szykują odpowiedź na Apple Vision Pro 

Ujawnienie Apple Vision Pro zmusiło kilku konkurentów do rozpoczęcia prac nad własnymi headsetami AR klasy premium, a jedną z takich firm jest Meta. W sieci pojawiły się właśnie doniesienia sugerujące, że firma nawiązała współpracę z LG w celu wprowadzenia na rynek w 2025 roku wysokiej klasy urządzenia obsługującego rzeczywistość mieszaną, a jego cena ma być wyraźnie niższa niż 3499 dolarów, jakie życzy sobie Apple. 

Quest 4 Pro nadchodzi

Według koreańskiego sklepu Maekyung, gogle AR klasy premium od Meta mają nazwę kodową „Pro”, a oficjalna nazwa urządzenia to Quest 4 Pro. Współpraca między Meta i LG prawdopodobnie została nawiązana po zaprezentowaniu Apple Vision Pro, a nawet Samsung podobno porzucił swój poprzedni prototyp, aby pracować nad czymś, co bardziej przypomina ofertę Apple pod względem wyglądu i funkcjonalności.

Ujawnienie Apple Vision Pro zmusiło kilku konkurentów do rozpoczęcia prac nad własnymi headsetami AR klasy premium, a jedną z takich firm jest Meta.

AR

Najpierw otrzymamy tańszy headset

Jednak zanim Quest 4 Pro pojawi się na rynku, Meta zamierza najpierw skierować swoje produkty na niższe segmenty, gdzie cena odgrywa dużą rolę. W raporcie stwierdzono, że niedrogi model w cenie poniżej 200 dolarów zostanie wypuszczony na rynek w 2024 r., a na Quest 4 Pro poczekamy do 2025 r., ale nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztował ten headset. NH Investment & Securities wypowiedziało się na temat potencjalnych konkurentów Apple Vision Pro, wspominając o Samsungu i sugerując, że  Meta i LG wypuszczą wysokiej jakości gogle AR za około 2000 dolarów.

„Samsung Electronics prawdopodobnie pozycjonować będzie swój produkt pomiędzy Vision Pro od Apple a Meta Quest. Oczekuje się, że sprzęt będzie najwyższej jakości, taki jak Apple, ale cena będzie niższa niż w przypadku Apple, aby uczynić go bardziej dostępnym dla ogółu społeczeństwa. Istnieje możliwość, że zostanie obniżona”.

Jeśli chodzi o rolę LG w tym wszystkim, koreańska firma już w 2019 roku złożyła wniosek o patent dotyczący headsetu do rzeczywistości mieszanej i skupiła się na badaniach i rozwoju. Nie jest jasne, czy patent jest w jakiś sposób powiązany z niewydanym jeszcze sprzętem AR premium firmy Meta, ale jeśli te przecieki są prawdziwe, przekonamy się o tym za dwa lata.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meta i LG szykują odpowiedź na Apple Vision Pro 

 0