Meta planuje uruchomienie Threads dla UE w grudniu

Meta planuje uruchomienie Threads dla UE w grudniu

Meta blokowało użytkownikom z Unii Europejskiej dostęp do platformy Threads za pośrednictwem obejść VPN. Obecnie firma podejmuje kroki, aby legalnie udostępnić aplikację na rynku europejskim. Firma przygotowuje się do uruchomienia swojej tekstowej aplikacji społecznościowej w UE jeszcze w grudniu.

The Wall Street Journal poinformował, że Meta może początkowo oferować użytkownikom z UE tryb tylko przeglądania Threads, aby zachować zgodność z regionalnymi przepisami dotyczącymi ochrony danych. Umożliwiłoby to użytkownikom przeglądanie postów bez tworzenia profilu. Jednak użytkownicy muszą skonfigurować profil, aby publikować treści. Nie jest jasne, w jaki sposób Meta zbudowałaby spersonalizowane algorytmy rekomendacji umożliwiające wyłącznie przeglądanie bez profili.

The Wall Street Journal poinformował, że Meta może początkowo oferować użytkownikom z UE tryb tylko przeglądania Threads.

Wcześniej konta użytkowników w Threads były bezpośrednio powiązane z kontami na Instagramie, co oznaczało, że jeśli usuniemy swoje konto w Threads, będziemy zmuszeni usunąć także swoje konto na Instagramie. Aktualizacja to zmieniła i obecnie umożliwia użytkownikom usuwanie kont w Threads bez usuwania kont na Instagramie.

Threads

Z drugiej strony Threads zbiera pewne dane użytkowników poprzez połączenie z loginami na Instagramie, zgodnie z informacjami o ochronie prywatności w App Store. Prawo UE wymaga wyraźnej zgody na wyświetlanie spersonalizowanych reklam opartych na takim gromadzeniu danych.

Meta zaczęła niedawno oferować opcję płatnej subskrypcji na Facebooku i Instagramie w UE w celu usuwania reklam i może wdrożyć podobny model dla Threads. Następnie Europejska Organizacja Konsumentów (BEUC) złożyła skargę na Meta za stosowanie „nieuczciwych praktyk handlowych”.

Z aplikacji tekstowej korzysta obecnie mniej niż 100 milionów użytkowników miesięcznie na całym świecie. Według dyrektora generalnego Marka Zuckerberga wprowadzenie aplikacji na rynek w UE mogłoby pomóc firmie Meta osiągnąć cel 1 miliarda użytkowników Threads w nadchodzących latach.

„W tej chwili liczba aktywnych użytkowników wynosi niecałe 100 milionów miesięcznie i dochodzimy do punktu, w którym skupimy się na dalszym rozwoju społeczności” – powiedział Zuckerberg podczas prezentacji wyników finansowych. „Od dawna myślałem, że powinna istnieć aplikacja do rozmów publicznych dla miliardów osób, która byłaby nieco bardziej pozytywna”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meta planuje uruchomienie Threads dla UE w grudniu

 0